2011 Yılında Veda Eden Önemli Safkanlar

2011 Yılında Veda Eden Önemli Safkanlar

2011 yılı Amerika ve Avrupa ‘da kendini ispatlamış önemli aygır ve kısraklardan bazıları yarışçılık dünyamıza veda ettiler.İşte o unutulmaz isimler;

Alumni Hall:Ben Ali Stakes (Gr.III) ve Fayette Stakes (Gr.III) koşularının galibi Ap Indy yavrusu olan safkan aramızdan ilk ayrılan isimlerden biri oldu.
11

Aurora : Amerikanın ünlü aygırlarından Arch’ın annesi olan kısrak 2011 yılında yaşamını yitirdi.
Aurora

Awad : Kariyerinde 3 Grup1 galibiyeti bulunan ve yaklaşık $3,270,131 kariyer kazancı bulunan başarılı safkan 2011 yılı içerisinde yaşamını yitirdi.
Awad

Banned : American Turf Stakes (Gr. IIT) ve Del Mar Derby (Gr. II) gibi koşularının galibi safkan 4 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Banned

Beautiful Pleasure : Kariyerin de Breeders’ Cup Distaff (Gr. I), Matron (Gr. I),Personal Ensign (Gr. I), Beldame (Gr. I) ve Hempstead (Gr. I ) koşularını kazanan ayrıca 1999 yılında şampiyon yaşlı dişi safkanı seçilen kısrak 2011 yılı içerisinde yaşamını yitirdi.
Beautiful Pleasure

Bold Executive : Kanada’nın şampiyon aygırı 2011 yılında yaşımını yitiren başka bir isim oldu.Yaklaşık 40 yavrusu stakes yarış kazanmayı başarmıştı.
Bold Executive

Devil May Care : Frizette Stakes (Gr. I), Mother Goose Stakes (Gr. I), Coaching Club American Oaks (Gr. I) ve Bonnie Miss Stakes (Gr. II) gibi önemli yarışları kazanan ayrıca Kentucky Oaks koşusunun büyük favorisi iken antrenörü tercihi ile Derby koşup 10.olan kısrak sakatlığı sonrası yarış yaşamını 2011 yılında yaşamını yitirdi.
Devil May Care

Fleet Indian : Personal Ensign (Gr. I), Beldame Stakes (Gr. I) vede Delaware Handicap (Gr. II) koşuları galibi olan 1997 yılında ise Şampiyon Yaşlı Dişi safkanı seçilen kısrak 2011 yılında öldü.

Fleet Indian

Green Tune :Green Dancer’ın şampiyon oğlu 2011 yılında yaşamını yitiren başka bir isim oldu. Fransada yarış yaşamını sürdüren ve orada aygır olan safkan ölümü ile herkesi üzdü.
Green Tune

Indian Charlie : Santa Anita Derby (Gr. I) galibi ve Kentucky Derby’si (Gr. I) üçüncüsü aygır 2011 yılında yaşamını yitirdi.Uncle Mo, Indian Blessing ve Fleet Indian gibi başarılı isimlerin babası olan Indian Charlie aygırlık seviyesi günden güne yükseliyordu.
Indian Charlie

Polish Navy: Cowdin (Gr.I), Champagne (Gr.I), Woodward Stakes (Gr.I) ve Jim Dandy (Gr.II) koşuları galibi olan ve 1993 Kentucky Derby galibi aygırımız Sea Hero’nunda babası idi.

Polish Navy

Rahy : Amerika’nın ünlü aygırı 2011 yılı içerisinde yaşamını yitiren diğer bir isim olurken 90 tane stakes kazanan yavrusu ve 13 tane Grup1 kazanan yavrusu vardı.

Rahy

Sadler’s Wells : Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aygırlarından biri olan safkan 2011 yılında yaşamını yitirdi.Yaklaşık 300 tane stakes koşu kazanan yavru veren aygırın dünya yarışçılıgındaki yeri bambaşkadır.
Sadler's Wells

Strike The Gold: Kentucky Derby galibi aygırımız 2011 yılı aramızdan ayrılan bir diger isimdi.
Strike The Gold

Kerem Özbay

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?