2012 Coral Eclipse – Nathaniel

2012 Coral Eclipse – Nathaniel

7 Temmuz 2012 İngiltere Sandown ‘da düzenlenen Coral Eclipse Stakes (Gr 1) koşusunu, Nathaniel ( Galileo – Magnificient Style / Silver Hawk ) isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlandı. 2000 metre çim pistte müddet ise 2.06.94 olarak gerçekleşti. Safkanın koşu sonrası birincilik oranı 7-2 idi.

Coral Eclipse Stakes koşusunda, 11-4 oranlı favori Farhh (Pivotal – Gonbarda / Lando) ikinci ve Aracı ekürisinden 16-1 oranlı Juddmonte Farms temsilcisi olan Twice Over (Observatory – Double Crossed / Caerleon) ise üçüncü oldu. Koşuda start alması planlanan So You Think isimli safkan ise bir kaç gün önce start almayacagı ve haraya alınacagı açıklanmıştı. Yine yarışta beklentisi yüksek isimlerden Bonfire isimli safkan altıncı olarak, Derby sonrası bir kez daha hayal kırıklıgına neden oldu. Diger popüler isim Dubai World Cup galibi ünvanlı Monterosso ise sekizinci olup beklenilenin cok uzagındaydı.

Lady Rothschild & Newsells Park Stud ortaklıgının sahibi oldugu Nathaniel, Coral Eclipse Stakes ‘te jokey William Buick ile mücadele etti.

Nathaniel ( Galileo – Magnificient Style / Silver Hawk ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 8 Start (4-3-0) yarış totosuna ve £991,475 kazança ulaştı. 2011 yılı King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr1) galibi olan safkan böylece ikinci Gr1 zaferini elde etti. Nathaniel bir kısım hissesi Newsells Park Stud tarafından satın alınmıştı. Bu yüzden safkanın en geç önümüzdeki sezon aygırlıga başlayabilecegini söylemek çokta zor olmasa gerek.

2012 Coral Eclipse – Nathaniel video
http://www.youtube.com/watch?v=znsslI2vShI

2012 Coral Eclipse - Nathaniel
2012 Coral Eclipse - Nathaniel

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?