2012 Dubai UAE 1000 Guineas galibi Gamilati

2012 Dubai UAE 1000 Guineas galibi Gamilati

2012 yılı Dubai festivalinin sınıf koşuları yavaş yavaş sahne alırken 6 Ocak günü UAE 1000 Guineas koşusunu Godolphin ekürisinin sahibi oldugu Darley yetiştirmesi Gamilati kazandı.

Gamilati ( Bernardini – Illustrious Miss / Kingmambo ) pedigrisine sahip olup bu yarışı Frankie Dettori ile kazandı.Daha önce 4 kez çimde koşan dişi tay ilk kez sentetik kum pistteki yarışını zorlanmadan kazanarak dikkat çekti.

Frankie Dettori yarış sonrası , Gamilati için ” Sentetik kum pistte ilk yarışıydı ama o gerçekten bugun için cok mutlu ve istekli idi.Ben ondan hızlanmasını istedigim anda gerekeni yaptı” dedi.

Mahmoud Al Zarooni ise ” Gamilati , İngiltere Newmarket’te iyi bir başalangıç yapmıştı ve biz onu 1000 Guineas koşusunda denemek istedik. Kazanmak için buraya getirmeye karar verdik. Bu yarış sonrası onun için yeni güzel yarışlar düşünüyoruz.” dedi.
gamilati dubai meydan
Gamilati ‘nin babası Bernardini ‘nin aşım degeri 150000$ olup Darley harasında görev yapan bir aygırdır.Anne Illustrious Miss ise Gr3 galibi ve Gr1 plasesi olan yetenekli bir kısraktır.

2012 Dubai UAE 1000 Guineas galibi Gamilati

http://www.youtube.com/watch?v=ql1OspLCYzw

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?