2012 Fountain of Youth Stakes – Union Rag uçtu

2012 Fountain of Youth Stakes – Union Rag uçtu

26 Şubat gecesi Amerikada yine olay bir koşu vardı. Gulfstream Park’ta sabırsızlıkla beklenen Fountain of Youth Stakes (G2) koşusunda zafer jokey J R Leparoux ile start alan Union Rag‘in oldu. Algorithms ve Union Rags düellosu beklenen yarışta son anda Algorithms yarıştan çıkması koşuya gölge düşürsede, Union Rags muhteşem dönüşü yarışseverleri çoşturdu. Özellikle son virajı dönerken bir anda doldurup gelişi ve ansızın rakiplerine elveda deyişi ile Kentucky Derby öncesi benden başkası favori olamaz dedirtti.
2012 Fountain of Youth Stakes - Union Rag
Bugün ona ilk kez binen jokey J R Leparoux ise koşu sonrası: ”Ben onun iyi bir yarış yapacagını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.Keyifli bir yarıştı ve o yüzde yüz hazır olmamasına ragmen beni şaşırttı.” dedi.

$400,000 toplam ödüllü Fasig-Tipton Fountain of Youth S. (G2) koşusunda Pending ikinci , Discreet Dancer üçüncü oldu.1700 metre kum pistteki koşuda derece 1:42.68 oldu.

Union Rags, 2009 dogumlu olup (Dixie Union – Tempo, Gone West ) pedigrisine sahiptir. Bu koşu ile 5 Starts: 4 – 1 – 0 yarış totosu ve 1,098,800 $ kazança ulaşmıştır.2012 yılı Kentucky Derby koşusunun bir numaralı favorisi konumuna gelmiştir.

2012 Fountain of Youth Stakes – Union Rag
http://www.youtube.com/watch?v=Ye6ux-TTkjg

2012 Fountain of Youth Stakes - Union Rag
Fountain of Youth Stakes - Union Rag

Yorumlar (1 Yorum)

  • horse racing tr

    Union Rag bugun kim olsa yine kazanırmış.Javier Castellano’da arada kaynadı 🙂

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?