2012 UAE 1000 Guineas Sponsored By Gulf News – Gamilati

2012 UAE 1000 Guineas Sponsored By Gulf News – Gamilati

Dubai at yarışları karnavalında 3 Şubat 2012 gününün en önemli yarışı UAE 1000 Guineas Sponsored By Gulf News (Listed) koşusunu Gamilati kazanırken ekürisi Pimpernel ikinci olarak Godolphin ekürisi adeta gövde gösterisi yaptı.Koşunun 1600 metre sentetik pistte derecesi ise 1:38:84 oldu. Alsindi ise daha önce geçemedigi Gamilati’yi yine geçemeyerek koşuyu üçünçü tamamladı.
Gamilati
Gamilati [ Bernardini (USA) – Illustrious Miss (USA) by Kingmambo (USA)] pedigrisine sahip olup 6 start (3-2-0) yarış totosuna ulaşırken sentetik kumdada 2 de 2 yaparak formunu geliştirdi.

Koşu sonrası Gamilati’nin jokeyi Lanfranco Dettori;” Açıkçası çok umutluydum ama bu kadar kolay kazanacagımı düşünmedim.Bugunkü yarışı gerçekten etkileyiciydi.” dedi.

Sheikh Mohammed ise; ” O gerçekten sınıf bir kısrak.Onu UAE Oaks’ta (Dubai Kısrak koşusu) görmek istiyorum.Belkide ilerde 1000 Guineas at Newmarket koşusuna gidebiliriz.” dedi.

Antrenör Mahmoud Al Zarooni koşu sonrası ise ; ”İki kısragımızda çok başarılı idi vede ilk ikiye girmek tabi beni çok mutlu etti.Artık bundan sonra oturup gelecek ile ilgili neler yapabilecegimizi düşünmeliyiz.” dedi.

2012 UAE 1000 Guineas Sponsored By Gulf News (Listed) – Gamilati
http://www.youtube.com/watch?v=LaPGPa-bmmw

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?