2012 yılının en iyi üçlüsü Toruk Macto

2012 yılının en iyi üçlüsü Toruk Macto

2012 yılının en iyi 3 yaşlı ingiliz safkanı sizlerden gelen oylarla Toruk Macto olarak seçildi.

Toruk Macto özellikle Gazi galibi Matador Yaşar’ı, Mimar Sinan koşusunda kolay maglup edişi ve Mehmet Akif Ersoy koşusundaki görkemli yarışı ile bu ünvana siz degerli kullanıcılarımızın oyları ile layık görüldü. 184 oyun 63 tanesini (%34) alarak lider olan Toruk Macto’yu, Gazi galibi Matador Yaşar ikincilikte izledi. Matador Yaşar , Gazi ve Sait Koşuları galibi olmasına ragmen 54 oy (%29) alabildi. Üçünçülükte ise Air Born 30 oy (%16) ile jenerasyonunun en kaliteli kısragı oldu.

Foal oldugu için Gazi koşamasada uzun mesafedeki yetenekleri ile herkesin dikkatini çeken Toruk Macto, Darley Stud ve British Bloodstock Marketing (BBM) gibi yurt dışı basın yayın organlarında da manşet olmuştu.

Toruk Macto 2012 yılında katılmış olduğu 6 yarıştan 4 birincilik çıkartırken, Süphan Koşusu ikinciliği ve Erkek Tay Deneme üçüncülüğü de bulunmaktadır. Normalde her sene Gazi Şampiyonunun ön plana çıktıgı bu kategoride böyle bir durumun ortaya çıkmasındaki en önemli sebebi ise rakipleri ile birlikte koştukları yarışlardı. Mimar Sinan Koşusu’nda gerek Gazi galibi Matador Yaşar’ı, gerek Ankara Koşusu galibi Cihanım ‘ı gerekse de Büyük Taarruz galibi Kopenhag’ı çok kolay şekilde geride bırakması oldu. Bu yarışının ardından da safkan talihsiz bir sakatlık geçirmişti.

Toruk Macto Mehmet Akif Ersoy Koşusunu kazanırken;
Toruk Macto

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?