2013 Dişi Tay Deneme galibi Celeritas

2013 Dişi Tay Deneme galibi Celeritas

TJK tarafından düzenlenen ve Gazi Koşusu öncesinde dişi tayların en önemli yarışı sayılan Dişi Tay Deneme Koşusu‘nda (Gr1), Gülerce ekürisinin sahibi olduğu, Celeritas (d.d Popular Demand – Candy Cove / Reprimand ) isimli safkan sonlarda çok sert sprintiyle kazandı. Jokey Selim Kaya ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.35.89’luk derece yaptı. Koşu sonunda 6.60 ganyanı ile yarışın dördüncü favorisiydi.

Celeritas ( Popular Demand – Candy Cove / Reprimand) pedigrisine sahip olup , 7 start (3-0-2) yarış totosu ve 415.400 TL kazança ulaştı. Safkan ilk sınıf galibiyetini böylece aldı. Babası Popular Demand ülkemizde Gr1 Gazi galibi olup aygırlık hayatı çok yeni olan ve maalasef az sayıda kısrağa aşım yapabilmektedir. Anne Candy Cove ise Gr1 Kısrak koşusu galibi Balçibin ‘i vermiştir. İkinci anne Sarah’s Love ise Gr1 Gazi galibi Fernando ‘yu vermiştir. Çok değerli pedigrisini yavaş yavaş sahaya yansıtan Celeritas ‘ın, Gazi koşusu kaydıda bulunmaktadır.

19 Mayıs 2013 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 320.000 TL ödüllü yarışa 3 yaşlı 18 safkan ingiliz atı katıldı. Koşuda TEARRA ( Langfuhr-Shapes And Shadows / Dynaformer) ikinci, PANCAR (Singspiel-Caramel Creme/Cadeaux Genereux) üçüncü ve SUDE SULTAN (Afleet Alex-Wildstella / Forest Wildcat ) ise dördüncü oldular. Yarışın ağır favorisi Tapit Girl ise 15 ‘inci oldu. Koşunun farkları 1/2 boy – Baş – 1 boy şeklinde gerçekleşti.

19 Mayıs günü gerçekleşen Tay Denemeler sonuçunda her iki koşuyu kazanan safkanların babalarının YERLİ Aygırlar olduğunu belirtelim. Hem Karabeyhan hem Popular Demand, Eliyeşil ekürisi tarafından yetiştirilmiş nadide safkanlardır.

2013 Dişi Tay Deneme Koşusu (Gr1) – Celeritas (Race Replay)

Celeritas - Dişi Tay Deneme Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?