2013 Yılı Sonbahar Tay Satışları tamamlandı

2013 Yılı Sonbahar Tay Satışları tamamlandı

15 Aralık 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu At Satış Merkezi’nde gerçekleşen, TYAYSD 2013 Sonbahar Tay Satışları sona erdi.

Satışlarda toplam 32 ingiliz tayı 1.726.000 TL bedelle el değiştirdi. Organizasyonda en yüksek bedelle satın alınan tay ise Lot 97 numarası ile ringe gelen ( Luxor – Madame Anne Peters / Selkırk ) pedigrili tay olurken, bu isim 200.000 TL’ye Talip Öztürk tarafından satın alındı.

Satışlarda 2012 yılına göre yine pek bir farklılık yoktu ve tablo karanlıktı. Kendi tayınızı satışa sunup büyük rakamlara çıkıp satmamak, yeni at sahibini sahaya kazandırmamak adına kurulu düzenek devam etti. Ayrıca bu tip organizasyonları internet sitenizden Online izleme imkanı verilmediği sürece yarış programının gölgesinde kalmaya devam edecektir. Yine satışlara kapalı gözlük aksesuarı ile tay gelmeside ilginç bir detay olarak dikkat çekti. Genelde bu tip tay satışlarında pek rastlanılmayacak görüntülerden biri olarak hafızalardaki yeri alındı. Bundan sonrası için inşallah daha hayırlısı olur demekten başka seçenek yok. Bu tip organizasyonlardaki eksiklikler zamanla giderilip , daha iyilerini beklemeye mecburuz gibi.

Satılan taylara ait listeyi görmek için tıklayınız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?