2015 Dubai at yarışları sezonu kayıtları

2015 Dubai at yarışları sezonu kayıtları

2015 yılı yaklaşırken iklimi ve ikramiyeleri nedeniyle en çok ilgi gören Dubai at yarışları festivaline katılacak safkanların listesi açıklandı. Listede Türkiye’den 5 safkanın ismi geçiyor. Geçen sene sıfır katılım ile kabımıza sığmayan atçılığımız bu sene ironik bir şekilde çıta atladı.

2015 yılında Dubai’de ülkemizi temsil edecek olan isimlerden SUZİ GOLD ve YILDIRIM BEY büyük ihtimalle Meydan pistinde sahne alacaklardır. Kabul gören ADAKARASI ve BLACK KING isimli safkanlar için ise henüz netleşmiş bir durum söz konusu değil. Diğer kabul gören HAKEEM ise 2015 yılında ülkemizde aygırlığa başlayacağından Dubai’de olmayacaktır.

Listede kabul edilmiş safkanların isimlere bakıldığında 5 Türkiye temsilcisi, 106 İngiltere’den temsilci, 46 Güney Afrika temsilcisi, 23 İrlanda temsilcisi, 23 Norveç temsilcisi, 11 Amerika temsilcisi, 7 Birleşik Arap Emirlik temsilcisi, 6 Almanya temsilcisi, 5 İsveç temsilcisi, 2 Uruguay temsilcisi, 2 Singapur temsilcisi, 2 Brezilya temsilcisi, 1 Fransa temsilcisi ve 1 Avusturalya temsilcisi kabul edildi. Toplamda 2015 yılı Dubai Yarış karnavalına 14 ülkeden toplam 240 safkan kabul gördü. Bu safkanların içinde 31 tanesi ise Gr1 galibidir.

Bu büyük organizasyonda korkusuzca yer alacak tüm safkanlarımızın ilgililerine başarılar dileriz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?