2015 Gazi Koşusu adayları

2015 Gazi Koşusu adayları

2015 Gazi Koşusu sona yaklaşırken bu büyük yarışa katılacak safkanlar netleşmeye başladı. Taksit ücreti yatırılan safkan sayısı 24 oldu.

28 Haziran günü koşulacak Türk yarışçılığının en önemli yarışı olan Gazi Koşusu bu sene 89. kez düzenlenecektir. 26 Haziran deklaresi yapılacak olan yarışa handikap puanı yüksek olan sadece 22 şanslı safkan hayatları boyunca 1 kez katılabiliyor. Büyük derbinin birincilik ikramiyesi 1.350.000 TL olup , yetiştiricilik&kaydiyeler gibi bonuslarla 2.000.000 TL ‘yi yaklaşık olarak bulmaktadır. Koşu 3 yaşlı ingiliz atlarına mahsus olup 2400 metre çim pistte düzenleniyor. Koşunun maddi boyutu yanı sıra yarışı kazanan safkan unutulmaz safkanlar arasına girmektedir.

Gazi Koşusu son taksitleri 31 Mayıs tarihine kadar yatırılacaktır. Dolayısı ile önümüzdeki 2 günlük süreçte listeye yeni isimlerde dahil olabilir. 465 adayın ilk kayıt yaptırdığı Gazi Koşusu ‘nda , son taksitlerin yatmasıyla 20’si erkek toplam 24 safkan arasındaki handikap puanları sıralaması aşağıdaki gibidir. (29 Mayıs itibariyle)

Gazi Koşusuna yedi temsilcisi ile yazılan Victory Gallop aygır olarak ilk dikkat çeken isimdir. Ayrıca 2’şer temsilcisi yazılan aygırlar ise Luxor , Okawango , Win River Win şeklindedir. Yurt dışında aşım yapan yabancı damatlardan ise sadece Authorized isimli aygırın kızı bu önemli yarışa yazıldı. Ülkemizde start alıp bu yarışa temsilcileri yazılan isimler ise Tambulot , Win River Win , Luxor, Bekmezbey, Mali , Scarface gibi 6 aygır bulunmaktadır.

2015 Gazi Koşusu adayları

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?