Clash of the Titans: 2015 San Antonio Stakes – Shared Belief

Clash of the Titans: 2015 San Antonio Stakes  – Shared Belief

Amerika’nın nefesleri tuttuğu yarış 8 Şubat 2015 tarihli Santa Anita Park ‘ta düzenlenen San Antonio Stakes (Gr1) koşusunu Shared Belief isimli ingiliz atı, jokey Mike E. Smith ile kazandı . 1800 metre kum pistte gecenin üçünde yarışseverleri uykusuz bırakan yarışta 1:48.45 derece ile kazanan Shared Belief oldu. Özellikle son viraj ile birlikte yarışın en ciddi iki favorisinden olan California Chrome bir anda tempo yükseltip yarışı koparmak istedi. Tabi bu sırada bir kara gölge misali Shared Belief rakibinin dışına dolanıp onun ensesinde korkusunu hissettirdiği an yarış bitmişti. Hep merakla beklenen bu ikilinin ilk mücadelesinden kazanan taraf siyah ağırlıklı forma oldu.

4 yaşındaki Shared Belief ( Candy Ride – Common Hope / Storm Cat) ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 10 Start ( 9-0-0) yarış totosuna ve $2,332,200 kazança ulaştı. Bu sezon ilk kez koşup kazanan Shared Belief, aynı zamanda geçen sene sadece 1 kez geçildi. Safkanın stakes galibiyetlerini Malibu Stakes (Gr1) , TVG Pacific Classic Stakes (Gr1) , CashCall Futurity (Gr1) ve Awesome Again Stakes (Gr1) şeklinde sıralayabiliriz. 2013 yılı Eclipse Award ödüllü Şampiyon 2 yaşlı seçilen safkanın 5 Gr1, 1 Gr2, 1 Gr3 galibiyeti mevcuttur. Shared Belief annesi Common Hope ülkemizde Kurtel ekürisinin sahibi olduğu bir isimdir.

Tekrar 4 ve yukarı yaşlı ingiliz atlarının 500.000$ toplam ödüllü San Antonio Stakes yarışına dönersek 2014 yılı Kentucky Derby galibi şampiyon üçlü seçilen California Chrome ( Lucky Pulpit — Love the Chase ) ikinci ve Hoppertunity ( Any Given Saturday — Refugee ) ise üçüncü oldu.

2015 San Antonio Stakes – Shared Belief ( Gr1 – Race Replay ) tıklayabilirsiniz

2015 San Antonio Stakes - Shared Belief

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?