2015 Tay Deneme Kayıtları

2015 Tay Deneme Kayıtları

60. kez düzenlenecek Dişi Tay Deneme ile Erkek Tay Deneme Koşuları’nın kayıtları belli oldu. 17 Mayıs 2015 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak yarışlar, Triple Crown’un ilk ayagını oluşturuyor. Erkek Tay Deneme Koşusu’na 15, Dişi Tay Deneme Koşusu’na ise 13 adet safkanın kaydı yapıldı. Her iki koşunun da birincilik ödülü 400.000 TL olur iken 1600 metre çim pistte düzenlenecektir.

Erkek Tay Deneme Koşusu ;
Yarışın ilk kayıtlarındaki Preveze galibi MY BAŞKAN , Cihangir galibi LANNISTER , Sadık Eliyeşil galibi GÜNGÖR BABA , Ergin Talay galibi KEJO BABA ilk dikkat çekenler. Çünkü bu safkanlar Tay Denemeler öncesi prova niteliğinde ki kısa vade koşulardan zaferle ayrılmıştılar. Koşuda Lion Heart ‘ın tam 3 temsilcisi ile dikkat çekmektedir.

Dişi Tay Deneme Koşusu ;
Bu yarışın ilk kayıtlarında 13 isim arasında Derya Beşikçi koşusu galibi AMARELISE , Nadas koşusu galibi SEDDIFI , Tendürek koşusu galibi LUCKY MOMENT, Ergin Talay ve Preveze ikincisi BİCİ BİCİ hazırlık koşularında olumlu performans gösteren isimlerdir. Koşuda Lion Heart ‘ın 2 temsilcisi, Kaneko 2 temsilci , Dehere 2 temsilci ile dikkat çekmektedir.

Jokey deklareleri olana kadar, koşudan silinen isimler tabi ki olabilir. Deklarelerin kesinleşmesi ile her safkanın detaylı pedigri analizlerini önümüzdeki günlerdeki yazı konumuz olacaktır.

Bu güzel koşularda iyi olanın ve hak edenin kazanmasını dilegiyle, tüm safkanlarının ilgililerine bol şanslar dileriz.

veliefendi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?