2017 Tay Deneme taksitleri

2017 Tay Deneme taksitleri

62’ncisi düzenlenecek Dişi Tay Deneme ile Erkek Tay Deneme Koşuları’nın kayıtları kısmen belli oldu. 14 Mayıs 2017 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak yarışlar, Triple Crown’un ilk ayağını oluşturuyor. Erkek Tay Deneme Koşusu’na 65, Dişi Tay Deneme Koşusu’na ise 59 adet safkanın taksiti yatırılmış oldu. Her iki koşunun da birincilik ödülü 500.000 TL olur iken 1600 metre çim pistte düzenlenecektir.

Bir diğer klasik koşu olan 62. Kısrak Koşusu için taksitler 1-15 Mayıs tarihleri arasında yatırılacak. Koşunun cezalı taksit yatırma tarihi ise 29 Mayıs 2017…

91. Gazi Koşusu taksitleri 15-31 Mayıs tarihleri arasında, cezalı taksitleri ise 1-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Koşulara deklareler olana kadar silinen isimler tabi ki olacaktır.

İlk etapta Erkek safkanlardan başlarsak MRA galibi HERE TO FLY, Ergin Talay galibi PERSHING, Cihangir koşusu galibi COPPERFIELD, Ali Orhan Birol koşusu galibi PIANO SONATA, Sadık Eliyeşil galibi FINESSE , Tendürek galibi CROSS FIRE , Süphan galibi OĞLUM BERATIM, Mevlana galibi ULAN BATOR, Adil Tügel galibi ESKAYRA ve Orhan Meker galibi BABADOĞAN diğer ön plana çıkan isimlerdir.

Dişi Tay Denemeye baktığımızda ise uzun aradan sonra ilk defa çok ağır bir favori olması bekleniliyor. Tabi ki Çaldıran galibi 8 de 7 yapmış prenses WANETA … Dişi Tay Denemelerde zaman zaman önemli sürprizlerin olduğunu düşünürsek sonuçu merakla bekleneceği aşikar bir koşu olacaktır.

Bu güzel koşularda iyi olanın ve hak edenin kazanmasını dileğiyle, tüm safkanlarının ilgililerine bol şanslar dileriz.

61. Erkek Tay Deneme Koşusu (Gr1) galibi GRAYSTORM
veliefendi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?