2020 TJK Misafir Aygır aşım ücretleri

2020 TJK Misafir Aygır aşım ücretleri

2020 yılı aşım sezonunda TJK haralarında aşım yapacak misafir İngiliz ve Arap aygırlarının sıfat adetleri ve aşım ücretleri açıklandı.

Ülkemizde ilk kez aşım yapacak ve yurt dışından özel hara sahipleri tarafından bu yıl transfer edilen CATAPULT, TRAPPE SHOT, AIR VICE MARSHAL, AVERY ISLAND, BLUEGRASS CAT, RUN AWAY AND HIDE, TIZWAY, TU BRUTUS yeni damat adayları olacaktır. Ayrıca ülkemizde koşup aygırlığa yeni başlayan isimler ise PIANO SONATA, BLAZE TO WIN, EUPRHATES, GAZIBORA KHAN, COOGER, HOT CHOCOLATE, PERFECT WARRIOR şeklindedir.

Aşım ücretinde yukarı yönde ivme kazanan popüler misafir aygırlar ise ; Luxor +17000 TL artış ile 65.000 TL , Torok +14000 TL artış ile 50.000 TL ücretleri ile dikkat çekiyor. Yurt dışından Kurtel ekürisinin transferleri olan Tizway 45.000 TL ve Bluegrass Cat 45.000 TL aşım ücretleri ile TJK aygırlarının 25.000 TL olan tavan ücretini aşan isimler olarak dikkat çekmektedir. Diğer aygırların aşım ücreti genel olarak sabit veya indirim yapılmış durumdadır.

Ülkemizde son yıllarda aygırcılık konusunda nitelikli ve sürekli bir atılım görülüyor. Her sene gerek ülkemizde koşan isimler ve yurt dışından alınan isimler daha özenle sayıları artarak haraya ayrılmaktalar. TJK haraları için 121 aygır ön kayıt yaptırdı. Bu isimlerden bazıları box yetersizliği ve sıfat adetlerine göre elenecektir.

2020 yılı aşım sezonunda TJK haralarındaki İngiliz ve Arap aygırlarının bulundukları yerler, sıfat adetleri ve ücretleri ;
izmit
karacabey
adana izmir istanbul
mahmudiye
urfa
urfa2

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?