2021 TJK Misafir Aygır aşım ücretleri

2021 TJK Misafir Aygır aşım ücretleri

2021 yılı aşım sezonunda TJK haralarında aşım yapacak misafir İngiliz ve Arap aygırlarının sıfat adetleri ve aşım ücretleri açıklandı.

Aşım müracaatları 22 Aralık 2020 Salı günü başlayıp, 31 Aralık 2020 Perşembe günü, başvuru yapılacak ünitenin mesai saati bitiminde sona erecektir.

Ülkemizde ilk kez aşım yapacak ve yurt dışından özel hara sahibi tarafından bu yıl transfer edilen VOODOO SONG yeni damat adayları olacaktır. Ayrıca TJK yeni transferleri VICTOIRE PISA ve KLUGER diğer yeni aygırlardır. Geçen sene yurt dışından daha fazla aygır ithal edildiğini hatırlatalım. (CATAPULT, TRAPPE SHOT, AIR VICE MARSHAL, AVERY ISLAND, BLUEGRASS CAT, RUN AWAY AND HIDE, TIZWAY, TU BRUTUS)

Ayrıca ülkemizde koşup aygırlığa yeni başlayan isimlerden TJK harasına başvuranlar FINESSE , GOOD CURRY, KINOWA, HEP BERABER, TOUCH THE WOLF bazılarıdır.

Aşım ücretinde yukarı yönde ivme kazanan popüler misafir aygırlar ise ; Luxor +25000 TL artış ile 90.000 TL aşım ücreti ile dikkat çekiyor. Bu sene TJK harasını tercih etmeyen Torok +20000 TL artış ile 70.000 TL aşım ücreti ile dikkat çekiyor.

Ülkemizde son yıllarda aygırcılık konusunda nitelikli ve sürekli bir atılım görülüyor. Her sene gerek ülkemizde koşan isimler ve yurt dışından alınan isimler daha özenle sayıları artarak haraya ayrılmaktalar. TJK haraları için 82 aygır ön kayıt yaptırdı. Bu isimlerden bazıları box yetersizliği ve sıfat adetlerine göre elenecektir.

2021 yılı aşım sezonunda TJK haralarındaki İngiliz ve Arap aygırlarının bulundukları yerler, sıfat adetleri ve ücretleri ;
İngiliz aygırlar için tıklayınız
Arap aygırlar için tıklayınız

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?