9 ay araya rağmen Vercingetorix

9 ay araya rağmen Vercingetorix

Dubai 2015 yarış festivalinde 29 Ocak Perşembe gecesi, Al Rashidiya Stakes (Gr2) koşusunu Vercingetorix usta jokey Christophe Soumillon ile kazandı. Koşu 1800 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:49:12 oldu. En son koşusunu 27 Nisan 2014 tarihinde alan böylece yaklaşık 9 ay sonra koşup kazanır iken ne denli kalite olduğunu gösterdi. Zira 1 yarış görüp kazanmış mavilerin kalite ismi True Story geçerken gayet rahattı. Ayrıca bir tebrikte için jokey Christophe Soumillon için gönderiyoruz. Kendisi önce Cladocera ile Cape Verdi Stakes (Gr2) ardından Vercingetorix ile Al Rashidiya Stakes (Gr2) kazanarak açık koşularda double yaptı.

Geçen sene Mujaarib ile bu yarışı kazanan ünlü Mike de Kock ‘un antrenörlüğünü yaptığı Vercingetorix ( Silvano – National Vixen / National Assembly ) pedigrisine sahip olup 5 yaşında bir safkandır. Bu safkan geçen senede Dubai’de Jebel Hatta (Gr1) kazanmış sonra da final mitinginde Dubai Duty Free (Gr1) ikincisi olmuştur. Ardından Hong Kong ‘ta Queen Elizabeth II Cup (Gr1) üçüncülüğü elde etmişti. Yaklaşık 9 ay sonra Al Rashidiya Stakes kazanarak pistlere yine fırtına gibi döndü. Safkan 9 kez koşup 7 kez kazanmış, 1 kez ikinci ve 1 kez de üçüncü olup hiç ilk 3 ten düşmemiştir. Safkanın bu senede Jebel Hatta ve final mitingi içinde Dubai Duty Free hedeflediğini söylemek güç olmasa gerek.

Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan koşuda Vercingetorix zaferle ayrılırken Godolphin takımının önemli ismi True Story ( Manduro – Tanzania / Darshaan ) ikinci ve Mr Pommeroy ( Linngari – Amerissage / Rahy ) üçüncü ayrıldı. Geçen sene bu koşuyu kazanan Mujaarib ise beşinci oldu.

Vercingetorix – Al Rashidiya Stakes 2015 (GR2) yarışını izlemek için tıklayabilirsiniz.

Vercingetorix - Al Rashidiya Stakes 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?