Agresivo – Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu 2013

Agresivo – Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu 2013

TJK tarafından 10 Nisan 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu ‘nu (Kv 8 / L) Serdal Adalı ‘nın AGRESIVO ( Harlan’s Holiday – Maddalena / Dood And Tough ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile kazandı. Agresivo , 1400 metre çim pistte 1.24.31 ’lik derece yaparak zafere ulaştı.

Dört ve daha yukarı yaşlı 4 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, HAYRİ BABA ( Distant Relative-Rettin / Down The Flag) ikinci, FAST STARS LINE ( Ajmera – Free Fighter / Mujtahid) üçüncü ve ALWAYS PRESIDENT ( Always A Classic-Yamis / Distant Relative) ‘da dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 68.000 TL olan koşunun farkları Burun – Baş – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Agresivo bu yarış ile 4. startında 2. birinciliğini elde etti. Safkan şu ana kadar ilk sınıf koşusunu kazanırken, toplam kazançı ise 160.875 TL oldu. Ayrıca Çaldıran Koşusu (Gr1) ikinciliğide bulunan yetenekli safkan, sakatlık sorunu nedeniyle 3 yaşında start alamamış ve tam 549 gün sonra koştuğu yarıştan galibiyetle ayrılması takdir edilesi bir durumdur. Böylesine önemli bir isimleri geri kazanmak çok önemli olup emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

Agresivo - Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?