Al Hibaab – IFAHR Koşusu 2014

Al Hibaab – IFAHR Koşusu 2014

7 Eylül 2014 Cumartesi günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası IFAHR Koşusu ‘nu (Gr2) Hamdan Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu, AL HIBAAB ( Al Sakbe – Ietlato De Carrere / Tidjani ) isimli safkan kazandı. Jokey Andrea Atzeni ile start alan safkan 2100 metre sentetik kum pistte 2.24.46’lık derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda ise 1.05 ganyanı ile günün en sağlam bankosu olduğunu gösterdi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel IFAHR Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 8 safkan arap atı katıldı. 45.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu MYRA DE MONLAU ( Munjiz – Manzana / Guytou De Carrere ) ikinci, GÜMBÜRGÜMBÜR ( Kaizbert – Kalamış Esintisi / Kalamış ) üçüncü, ARGENTYNA ( Dormane – Aspyrina / Zacan El Baraka ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1.5 Boy-1.5 Boy-Uzak şeklinde oluştu. Derece yapanların pedigrilere baktığımızda arap atçılığının vahim urumu birkez daha ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde açık artırmalarda rekorlar kıran Çaş ve Bilgin yavruları, ortalama 300 bin Tl’lik satış fiyatlarını hak etmedikleri bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Fransa’da Shadwell Harası’nda yetiştirilmiş olan AL HIBAAB, IFAHR Koşusu (Gr2) galibiyetiyle birlikte kariyerinin 15. startında üst üste 2., toplamda ise 4. galibiyetini elde etti. 6 yaşındaki al erkek safkan, İngiltere-Newbury’de katıldığı çim pistte 2000 metre mesafeli Gr1 Dubai International Stakes’i kazanma başarısı göstermişti.

Al Hibaab – IFAHR Koşusu 2014 (Gr2) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Al Hibaab - IFAHR Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?