Altılı Ganyanda AGF geldi EFG kalktı

Altılı Ganyanda AGF geldi EFG kalktı

TJK , Altılı Ganyan oyunlarında EFG ( En Fazla Ganyan ) uygulamasının kaldırırarak yerine AGF ( Altılı Ganyan Favorisi ) uygulamasına geçti.

Özellikle az atlı gruplarda çıkan atlar olduğu zaman küçük oyunlar ( ganyan almak vb.) vasıtasıyla koşunun favorisi bir anda değişip yarışseverler ciddi mağduriyete uğruyordu. TJK bu durum karşısında daha önceden resmi web sitesinde bir anket düzenleyip AGF uygulamasını yarışseverlere sormuş ve olumlu not almıştı. Gerekli çalışmalar tamamlanıp AFG uygulamasına 14 Şubat 2015 tarihinde başlanmış oldu.

Böylece EFG (En Fazla Ganyan) uygulamasının yerine AGF (Altılı Ganyan Favorisi) uygulamasına geçebilmek için gerekli yönetmelik Resmi Gazetede yayınlandı.

14 Şubat 2015 itibari ile Altılı Ganyan oyununda AGF uygulaması başladı. Yeni uygulamayı en basit şekilde açıklamak gerekir ise ; yarıştan çıkan atlar olduğu zaman, eskiden olduğu gibi Ganyan Muhtemellerinde üzerine En Fazla Ganyan oynanmış ata değil, Altılı Ganyan kuponlarında yarışseverler tarafından o ayakta üzerine en fazla İŞARET ALAN safkana oyun oynamış sayılacaklar. Altılı ganyan oyunlarında her ayakta üzerine en çok çarpı atılan safkanlar TJK tarafından ilk ayak başladıktan hemen sonra ilan edilecektir. Böylece her ayağın AGF’si hangi at ne zaman yarıştan çıkarsa çıksın çok daha önceden belli olmuş olacaktır. Yedili plase oyununda ise altılı dışında kalan koşuda ise EFG uygulaması devam edecektir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?