Anadolu Aslanı – T.Y.A.Y. ve SAH.DER Koşusu 2020

Anadolu Aslanı – T.Y.A.Y. ve SAH.DER Koşusu 2020

18 Ekim 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen T.Y.A.Y. VE SAH.DER Koşusu ‘nu (Gr2) Gün Emre İçer‘in sahibi olduğu Anadolu Aslanı ( Victory Gallop – Mila Bella / Intense Focus ) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazandı. Murat Cavcav’ın yetiştirdiği, Ömer Alaçam’ın antrene ettiği doru erkek tay, bugün elde ettiği neticeyle kariyerinin ikinci Grup koşu zaferini ilgililerine yaşatırken, toplamdaki 3. birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği koşusunda kazanan tay için 1400 metre sentetik kum pistte 1.24.42’lik derece gerçekleştirdi ve yarış sonunda 3.10 ganyanı ile agfde ikinci sırada bulunuyordu.

Anadolu Aslanı ( Victory Gallop – Mila Bella / Intense Focus ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 7 Start (3-0-4-0) yarış totosuna ve kazancı da 817.650 TL ‘ye yükseldi. Ayrıca tay hiç ilk üçden düşmedi.

2 yaşlı ingiliz taylarının sezonun önemli yarışında son metreleri büyük heyecana sahne oldu. Jokeyi Akın Sözen ile koşuya tempo veren Yiğitcem ( Hakeem – Green Pearl / Green Gönen ) ikinci oldu. Ahmet Çelik ile favori gösterilen Real Runner ( Invincible Son – Baklava / Cape Cross ) pistten üçüncü olarak ayrılırken, Dark Side ( Mendip – Poonawalla / Sri Pekan ) jokeyi Ali Kaçmaz ile yarışı dördüncü bitirdi. Bu önemli koşunun beşincisi jokeyi Mustafa Çiçek idaresindeki Lucky Justen ( Justenuffhumor – I Want Luck / Unaccounted For ) olurken, farklar da Baş – 6,5 Boy – Boyun – Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.

Anadolu Aslanı – T.Y.A.Y. ve SAH.DER Koşusu 2020 (Gr2 + Race Replay)

Anadolu Aslanı - T.Y.A.Y. VE SAH.DER Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?