Anayurt – Mohaç Koşusu 2020

Anayurt – Mohaç Koşusu 2020

2020 Mohaç Koşusu‘nu (Gr2) Anayurt ( Ayabakan – Ferayi / Şövalye ), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 16.85 ganyanı ile agfde beşinci at olan Anayurt, starttan 2 boy geç çıkmış ve son virajı da sonuncu dönmüştür. Yarışın ciddileştiği son düzlükte ise özellikle önde kaçan Demirperde ‘nin favori Baş Hükümdar önünde gezmesi sosyal medyada yankı uyandırdı.

260.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, 1.45.53’lük derecesiyle kazanan Anayurt, Veli Akbulut ekürisine ait olup Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirilmiştir. Safkanın kariyerinde GR3 İzmir Vali Koşusu galibiyeti de bulunuyor. Al erkek safkanın bu koşuda elde ettiği birincilik kariyerindeki ikinci Grup koşu zaferi olarak kayıtlara geçerken, toplamdaki dördüncü galibiyeti oldu.

7 safkanın mücadelesinde yarışı forze eden ve son düzlükte sürekli koridor değiştiren jokey Ahmet Çelik ile DEMİRPERDE ( Altaha – İlaydahanım / Tamerinoğlu ) ikinci oldu. Mücadelede jokeyi Halis Karataş ile start alan SÜRGÜNTAY ( Sonalp – Benil / Ağa Karaca ) koşuyu üçüncü ve BABAİSMAİL ( Balıkhan – Blue Velvet / Dayıbey) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde pistten dördüncü ayrıldı. Yarışın favorisi olan BAŞ HÜKÜMDAR ( Haberkan – Gündoğuşu / Yaşarcık) ise jokey Özcan Yıldırım ile beşinci oldu.


Anayurt - Mohaç Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?