Animal Kingdom Sakatlandı ve World Cup da Koşamayacak

Animal Kingdom Sakatlandı ve World Cup da Koşamayacak

2011 yılının Kentucky Derby galibi ve 2011 yılın En İyi 3 Yaşlı safkanı seçilen Animal Kingdom sakatlandı…Palm Meadows da hazırlıklarını sürdüren safkan 10 Mart günü yaptığı 1000 metrelik işinde arıza gösterdi ve bu ay sonu katılacağı Dubai World Cup koşusunda koşamayacağı açıklandı..

Geçtiğimiz sezon Belmont Stakes koşusundan sonra sol arka ayağından arızalanan safkan tekrardan aynı sakatlığı yaşadı.Antrenörü Graham Motion twitter mesajında; ”Animal Kingdom aynı bacağından gene yara aldı World Cup koşamayacak” dedi.

Sahipleri Team Valor International ekibi ise; ” Bizim yapacağımız tek şey bu noktada atı geri almak.Biz onu hala koşmak istiyoruz umarız 2013 Dubai için hazırlanabilir” dedi.

Safkanın %100 hazır olmadığı 11 Mart günü farkedildi ve kemik taramasına gönderildi. Safkanın eğitmeni safkanın çok hafif topalladığını ve şiddetli bir ağrısı olduğunu belirtti.

Animal Kingdom 10 Mart günü yaptığı 1000 metrelik işinde 1:04.80 derece yapmıştı.

Ayrıca safkanın daimi jokeyi John Velazquez’in World Cup günü Animal Kingdom için Dubai’ye gideceği biliniyordu.Jokeyin menejeri vasıtası ile onu atlarına bindirmek isteyen bir çok at sahibi vardı.Ancak menejeri Jonn’un böyle bir durumda Dubai seyahati yapacağını zannetmediğini bildirdi.

Kerem ÖZBAY

Animal Kingdom Sakatlandı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?