Another Batt – Trakya Koşusu 2017

Another Batt – Trakya Koşusu 2017

3 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Trakya Koşusu ‘nu (Gr3) Excel Racing ekürisinin sahibi olduğu, Another Batt ( Windsor Knot – Mrs Batt / Medecis ) isimli safkan kazandı. Jokey Oisin Murphy ile start alan safkan 1200 metre çim pistte 1.10.74’lük derece gerçekleştirdi.

Koşuyu normal tempoda Aracı ekürisinden TIMETOSAYGOODBYE forze etmişti. Sabırlı bir şekilde önlere yakın bekleme yapan ANOTHER BATT doğru yerde artırıp kazanmasını bildi. ARMONDO belki yarışları çok yakın gelmese sonlarda daha güçlü gelip ikincilikten de iyi bir derece elde edebilir miydi şeklinde sorular aklımıza takılı kaldı. Another Batt ‘in ilgilileri ülkemizden memnun kaldıklarını ve seneye yine gelmek istediklerini belirtiler.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Trakya Koşusunda (Gr3) 2 yaşlı 8 safkan ingiliz atı katıldı. 115.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuda sonlarda çok güçlü gelen ARMONDO ( Mehmet Bora – Judiana / DOLPHIN STREET ) ikinci, ülkemizi temsilen YELE ( Divine Light – Yamis / DISTANT RELATIVE ) üçüncü ve BAYEZID ( Most Improved-Hurrem Sultan / DYLAN THOMAS ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1,5 Boy – 5 Boy – 1 boy şeklinde oluştu.

2 yaşındaki Another Batt, Gr2 Trakya Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 9. startında 3. galibiyetini elde etti. Sınıf koşu olarak Trakya Koşusu (Gr3) ilk galibiyeti oldu. Ayrıca Pat Eddery Stakes (GB-Listed,Asc) ikincisi , Rose Bowl Stakes (GB-Listed,Nby) ve Washington Singer Stakes (GB-Listedf,Nby) üçüncüsüdür.

Another Batt – Trakya Koşusu 2017 (Gr3)

Another Batt - Trakya Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?