Arabian Hope – İstanbul Koşusu 2017

Arabian Hope – İstanbul Koşusu 2017

2 Eylül 2017 Cumartesi günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Koşusu ‘nu (Gr3) Godolphin ekürisinin sahibi olduğu, Arabian Hope ( Distorted Humor – Achieving / BERNARDINI ) isimli 3 yaşlı kısrak kazandı. Jokey Gerald Mosse ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.35.40’lık derece gerçekleştirdi. Geçen sene aynı koşuyu yine ayn eküriden Promising Run kazanmıştı.

Özellikle son metrelerde Cheri Cheri Lady ve Tatvan İncisi tarafından bariyer dibine kilitlenen Arabian Hope , bu taktiksel hamlelere karşı aralardan kabaca yara yara çok güçlü ataklarla gelip kazanmasını bildi. 1.05 ile kazanan favori gibi favori Arabian Hope yarışı takdire değerdi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel İstanbul Koşusunda (Gr3) 3 ve yukarı yaşlı 5 safkan dişi ingiliz atı katıldı. 115.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuda yarışa tempo veren CHERI CHERI LADY ( Luxor – Uni Baby / Flying Spur ) ikinci, WILLPOWER ( Victory Gallop – Free Trade / Shareef Dancer) üçüncü, TATVAN İNCİSİ ( Scarface – Hanımkız / Always A Classic) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1,5 Boy – Burun – Boyun şeklinde oluştu.

Godolphin ekürisinin başarılı kısrağı ARABIAN HOPE (USA) ( Distorted Humor (USA) – Achieving (USA) / Bernardini (USA)) pedigrisine sahip 3 yaşında doru kısraktır. Bu safkan 2015 yılında 1 yaşında iken Amerika Keeneland satışlarından 550,000 dolar gibi harika bir bedelle alınmıştır. Toplamda 7 kez koşup 4 kez kazanmış , 1 kez üçüncü olmuş ve 1 kez ise dördüncü olmuştur. Sentetik pistte ise 2 kez koşup hepsini kazanmıştır. Çimde ise 5 kez koşup 2 kez kazanmıştır. Sınıf koşu olarak Veliefendi pistinde İstanbul Koşusu (Gr3) 1600 çim ve York pistinde 1 Listed yarışı 1600 çimde kazanmıştır. Ayrıca ünlü Newmarket pistinde Gr1 Falmouth Stakes yarışında üçüncü olmuştur.

Arabian Hope – Enternasyonel İstanbul Koşusu 2017 (Gr3) (Race Replay)

Arabian Hope
Arabian Hope - Enternasyonel İstanbul Koşusu 2017
Arabian Hope - İstanbul Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?