Astrakhan avlandı

Astrakhan avlandı

TJK tarafından 13 Şubat 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Prof.Dr. Akın Finci ‘nu (Kv 6) Levent Sarıkaya ‘nın HAYRİ BABA ( Distant Relative – Rettin / Down The Flag ) isimli safkanı jokey Sadettin Boyraz ile kazandı. Hayri Baba, 1400 metre sentetik kum pistte 1.23.66 ’lık derece yaparak zafere ulaştı. Özellikle yarışın ağır favorisi Astrakhan, son metrelerde burunla Hayri Baba‘ya avlandı.

Dört ve daha yukarı yaşlı 6 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, ASTRAKHAN (Sri Pekan-Primelta/Primo Dominie) ikinci, ALWAYS PRESIDENT (Always A Classic-Yamis/Distant Relative) üçüncü ve DISTANT FLIGHT (Distant Relative – Fantasy Flyer/Lear Fan) ‘da dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 46.500 TL olan koşunun farkları Burun – 1,5 Boy – 2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Hayri Baba bu yarış ile 49. startında 14. birinciliğini elde etti. Safkan şu ana kadar sınıf koşu olarak 1 adet (Gr2) , 1 adet (A2) ve 1 adet (Kv8/L) bir koşu kazanırken, toplam kazançı ise 995.550 TL oldu. 7 yaşındaki Hayri Baba’nın babası Distant Relative ‘nin ülkemizde aygırlık yapan temsilcileri Luxor, Yavuzstar, Mali, My Relative, Church Pictures, Vet İnan, Nusa Dua, Değirmendereli şeklindedir. Hayri Baba ‘da annesi Rettin ‘in Gr1 galibi bir kısrak olması ile gelecek yıllarda haradaki performası nasıl olacağını merak ediyoruz.

Hayri Baba - Prof.Dr. Akın Finci Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?