AUTHORIZED oglu SANTIAGO Gr1 İrlanda Derbisi kazandı

AUTHORIZED oglu SANTIAGO Gr1 İrlanda Derbisi kazandı

İrlanda Derbi koşusu olan ve Curragh pistinde 155. kez düzenlenen Irish Derby (Gr1) yarışını Santiago isimli safkan, jokey Seamie Heffernan ile kazandı. Dubai Duty Free sponsorluğundaki 14 safkanın deklare olduğu yarışta kazanan için 2400 metre çim pistte 2.38.17’lik derece gerçekleşti. İlk dörde giren safkanların hepsinin antrenörü Aidan O’Brien ‘di.

TJK tarafından satın alınan ve 2020 yılı aşım sezonunda yetiştiricilerimize hizmet vermek üzere Türkiye’ye gelen Authorized’ın Avrupa’daki temsilcilerinden SANTIAGO ( Authorized – Wadyhatta / Cape Cross ) İrlanda Derbisi kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Authorized isimli aygırımızın Grup 1 koşu galibi 6. yavrusu Santiago oldu.

Santiago, kariyerinin 5. startında üst üste ve toplamda 3. birinciliğine imza atmış oldu.

Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu, Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Authorized temsilcisi Santiago, kariyerine geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında İrlanda’nın Leopardstown ve Galway Hipodromlarında katıldığı 1400 metre mesafeli koşularda ikinci olarak başladı. 12 Eylül 2019 günü Listowel’da start aldığı 1600 metre çim pistteki koşuyu kazanarak Maiden’a veda eden safkan, 281 gün aradan sonra 2800 metre mesafedeki Gr2 Queen’s Vase’i kazanma başarısı göstermişti.

Santiago’nun 12 Eylül’de koşulacak olan İngiltere’deki Gr1 St. Leger Stakes öncesi bir koşuda daha start alması bekleniyor.


AUTHORIZED oglu SANTIAGO

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?