AUTHORIZED oglu SANTIAGO Gr2 Queen’s Vase zaferi

AUTHORIZED oglu SANTIAGO Gr2 Queen’s Vase zaferi

TJK tarafından satın alınan ve bu yıl aşım sezonunda yetiştiricilerimize hizmet vermek üzere Türkiye’ye gelen Authorized’ın Avrupa’daki temsilcilerinden SANTIAGO (Authorized – Wadyhatta / Cape Cross ) Royal Ascot festivali kapsamında GR2 Queen’s Vase’i kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

19 Haziran Cuma günü Royal Ascot festivalinin 4. gün koşularından 2800 metre çim pistteki Gr2 Queen’s Vase’i jokeyi Ryan Moore idaresinde en yakın rakibinin yaklaşık 3 boy farkla önünde kazanan Santiago, kariyerinin 4. startında üst üste ve toplamda 2. birinciliğine imza atmış oldu.

Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu, Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Authorized temsilcisi Santiago, kariyerine geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında İrlanda’nın Leopardstown ve Galway Hipodromlarında katıldığı 1400 metre mesafeli koşularda ikinci olarak başladı. 12 Eylül 2019 günü Listowel’da start aldığı 1600 metre çim pistteki koşuyu kazanarak Maiden’a veda eden safkan, 281 gün aradan sonra 2800 metre mesafedeki Gr2 Queen’s Vase’i kazanma başarısı gösterdi.

Santiago’nun 12 Eylül’de koşulacak olan İngiltere’deki yılın son klasik yarışı Gr1 St. Leger Stakes öncesi bir koşuda daha start alması bekleniyor.


AUTHORIZED oglu SANTIAGO

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?