Aydemirhan – Kurtuluş Koşusu

Aydemirhan – Kurtuluş Koşusu

TJK tarafından 5 Ocak 2013 günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen Kurtuluş Koşusu’nu (A3), Ayhan Giray’ın sahibi oldugu AYDEMİRHAN (Strike The Gold – Charmy / Scenic) isimli safkanı, jokeyi Nurettin Şen ile kazanmayı başardı. Geçtigimiz yılda bu koşuyu yine aynı isim kazanmıştı.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü anısına düzenlenen bu koşunun galibi olan Aydemirhan, bugüne kadar katıldığı 68 yarışta 21 birincilik elde etmiş oldu. Büyük favori Azaraks ise hayal kırıklıgı yarattı.

4 ve yukarı yaşlı 6 safkan İngiliz atının 1400 metre kum pist üzerinden gerçekleştirilen ve aynı zamanda Yeşiloba Hipodromu’nda yılın ilk kupalı koşusu olan Kurtuluş Koşusu’nda 2012 yılında da bu koşuyu ikinci tamamlayan AZARAKS (Unaccounted For-Lil Red/Mujtahid) yine ikinci olurken, GIFTED AKAY (Shamardal-Nimble Fantasy/Lear Fan) üçüncü, DİLŞARBEY (West By West-Tarhundas/Miswaki) ‘de dördüncü oldu. Kazanan AYDEMİRHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.26.96 olurken, farklar 4 Boy -1.5 Boy – Baş şeklinde tamamlandı.

Aydemirhan – Kurtuluş Koşusu 2013 (A3)
Aydemirhan - Kurtuluş Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?