Baldan tatlı Bal Arısı

Baldan tatlı Bal Arısı

11 Ağustos 2013 Pazar tarihinde TJK tarafından düzenlenen I. İnönü Koşusu ‘nu (Gr3 / Dişi) , Hülya Eltemur ekürisinin sahibi olduğu Bal Arısı isimli tay kazandı. Jokey Ahmet Çelik ile start alan safkan , 1200 metre çim pistte 1.12.25 ‘lik derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda 5.70 ganyanı ile favori sıralamasında dördüncü olan tay, beyaz bayrak ayna yarışı yaptı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen I. İnönü Koşusunda (Gr3/Dişi) 2 yaşlı 9 ingiliz dişi tayı katıldı. Bu koşuda MISS ALEYNA (Sabırlı-Turkish Delight/Doyoun) ikinci , ASCELLA (Powerscourt-Broumana/Desert Sun) üçüncü ve SİBEL SU (Sabırlı-Classic Life/Hernando) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları 3.5 Boy-1.5 Boy-1/2 Boy şeklinde gerçekleşti. Yarışta ikinci ve dördüncü olan dişi tayların Sabırlı kızları oluşu dikkat çeken bir noktaydı. Şayet bir aygırın dişi tayları çok başarılı olması , onun kısrak babası yolunda başarılı olabileceğinin kanıtıdır.

Bal Arısı ( Cuvee – Bin Umut / Sea Hero ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 3 Start (2-0-1-0) yarış totosuna ve kazançıda 135.900 TL ‘ye yükseldi. Tay bu yarışla beraber ilk sınıf koşusunu kazanırken, babası Cuvee ‘nin ülkemizdeki ilk Grup kazanan tayı oldu.

Bal Arısı – I. İnönü Koşusu 2013 (Gr3-Race Replay) izlemek için >> tıklayınız

Bal Arısı - I. İnönü Koşusu 2013

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?