Balalayka – S.A.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu 2020

Balalayka – S.A.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu 2020

TJK tarafından 27 Kasım 2020 tarihi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen S.A.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu ‘nu (Gr2) , Celal Tekdoğan ‘nın sahibi ve Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştiricisi olduğu Balalayka ( Ayabakan – Cihan Değer / Demizkazık ), jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kolay kazandı.

Kazanan için 1900 metre çim pistte 2.09.02 ’lik bir derece söz konusuydu. 1.80 ganyan ile agf ikinci favori olan Balalayka, jokey değişikliğinin olumlu sonuç verdiğini ve uzun çimde farklı bir isim olduğunu tekrar kanıtladı.

Dört yaşlı 10 safkan Arap atlarının start aldığı koşuda Sürgüntay ( Sonalp – Benil / Ağa Karaca ) jokeyi Halis Karataş ile pistten ikinci olarak ayrıldı. Sıralamanın üçüncü basamağında Hışman Çizik idaresindeki Başar ( Ayabakan – Badekızım / Demirkazık ) yer alırken, jokeyi Akın Sözen ile Aslansoylu ( Turbo – Sonat / Bilgin ) dördüncü oldu. Mehmet Kaya ile start alan Niğbolu ( Gobakbey – Amanos / Haberbatur ) ise yarışı beşinci bitirdi Birincilik ikramiyesi 312.000 TL olan koşunun farkları 3 Boy – 9 Boy – Boyun – 1 Boy şeklinde gerçekleşti.

Balalayka bu zaferle kariyerinin 16. startında toplam 6. birinciliğini elde eder iken kazanç hanesi ise toplam 2.116.378 TL oldu. Kariyerinde iki Gr1 (İstiklal Savaşı – Niğbolu ) yarışı bulunan safkan bu Gr2 galibiyet ile üçüncü Grup koşusunu kazanmış oldu.

Balalayka – S.A.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu 2020 (GR2 VİDEO)

Balalayka - S.A.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?