Ballyhane Stud yeni aygırı Frozen Power

Ballyhane Stud yeni aygırı Frozen Power

Ballyhane Stud 2012 aşım sezonu için ikinci yeni aygırı Frozen Power‘ı satın aldı.

Galileo oglu Roderic O’Connor transferi ve Frozen Power alımı ile hara oldukça güçlendi.

Oasis Dream — Musical Treat / Royal Academy pedigrisine sahip Frozen Power, 2008 Tattersalls Ekim satıslarından 500,000 gns karşılıgı alınmış bir isim. 18 startta 5 birincilik ve £263,944 kazanca sahip safkan, 2010 yılında Int. Topkapı kosusuna katılmış ve tabela yapamamıstı.

Yarıs yasamının sonlarına dogru formsuz görünsede 3 yaşında GERMAN 2000 GUINEAS (GROUP 2 / Almanya Erkek Tay Deneme) koşusu galibidir. Baba Oasis Dream, Juddmonte Harasının göz bebegi durumunda olup Green Desert hattının en önemli temsilcisidir. Son yıllarda Danehill popülaritesi azalırkan Green Desert ogullarının başarısı artmaktadır. Oasis Dream, Cape Cross, Invincile Spirit gibi üretken bir nesil, ogulları ile de gelecek senelere ışık saçmaktadırlar.Green Desert (Danzig/Sir Ivor) çaprazlamasının ülkemize cok iyi uyum saglayacagını düşünüyorum. Cape Cross ogullarınında ülkemize bu kadar yatkın oldugunu düşünürsek Oasis Dream veya Invincile Spirit genc ogullarını takibe almakta fayda var.

Tekrar Frozen Power geri dönersek 2012 yılında aşım ücreti € 4.500 ve sıfat adedi 125 ile sınırlı olacak. Ballyhane kadrosundaki diger aygırlar ise Arakan, Captain Rio, Dandy Man, Majestic Missile ve Roderic O’Connor.

Frozen Power Godolphin forması ile

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?