Baş Hükümdar rövanşı aldı

Baş Hükümdar rövanşı aldı

TJK tarafından düzenlenen Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda arap atlarının en zorlu ve prestijli sınavlarından Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu (Gr1), Baş Hükümdar jokey Halis Karataş ile kazandı. Başarılı jokey Halis Karataş ise geçen sene Altıncı His ile kazandığı Tarım ve Orman Bakanlığı kupasına bu sonuçla birlikte toplamda 9. kez uzanmış oldu. Aynı zamanda Baş Hükümdar son TBMM koşusunda protesto sonuçu kazandığı koşudan ikinciliğe atılmış ve o koşuyu Karamustafa kazanmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu ile bir nevi rövanş alınmış oldu.

Baş Hükümdar 15 kez koşup 8. kez kazanır iken Haralar koşusu sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu ile ikinci kez Gr1 kazanmış oldu. Ayrıca Hatay (Gr1), Çanakkale Zaferi (Gr1) ve TBMM koşusu (Gr1) ikincisidir. 3.002.860 TL kazança ulaşan Baş Hükümdar 2 Gr1 , 2 Gr2 , 2 Gr3 galibidir.

4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atlarına mahsus Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu (Açık-Gr1/DHT) 10 erkek safkan 650.000 TL birincilik ikramiyesi için yarıştı. Yarışı kazanan BAŞ HÜKÜMDAR ( HABERKAN- GÜNDOĞUŞU / YAŞARCIK) olur iken Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi yarışın favorisi KARAMUSTAFA (CAŞ- AKAY / BİLGİN) koşuyu beşinci tamamladı.

Bu büyük randevuda 2.44.72’lik bir derece yapan BAŞ HÜKÜMDAR kazanır iken Ahmet Çelik ile CEVHER ( BİLGİN- MAHSUSE.45 / ALBATUR ) ikinci, Gökhan Kocakaya ile ANAYURT (AYABAKAN- FERAYİ / ŞÖVALYE ) üçüncü, Kurtel ekürisinden 8 yaşındaki BUDAKHAN ( TURBO- ŞİLAN / HABERBATUR ) ise dördüncü oldu.

Baş Hükümdar – Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu 2020 (Gr1)

Baş Hükümdar - Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?