Belmont Stakes : Union Rags ve Velazquez

Belmont Stakes : Union Rags ve Velazquez

Union Rags ve Velazquez ile dogru yolu buldu

Kentucky Derby koşusunda yedinci ayrılan Amerikanın fenomen safkanı Union Rags, 9 Haziranda koşulacak Belmont Stakes ‘te ünlü jokeylerden John Velazquez ile start alacaktır. 22 Mayıs günü yapılan açıklamaya göre bu bilgi kesinleşti. Triple Crown yapma şansı kalmadıgı icin Preakness Stakes koşusunu atlayan safkan , Belmont Stakes koşusunu böylece hem daha dinç, hemde Amerika’nın en iyi jokeylerinden birisiyle start alacaktır. Daha önce jokey Julien Leparoux ile start alan safkan, beklenilen başarıyı bir türlü saglayamamıştı.

Union Rags hatırlanacagı üzere 5 Mayıs gecesi Kentuky Derby koşusuna favori gibi girip çok gerilerde götürdügü yarışı yedinci tamamlamıştı. Özellikle yarışın başlaması ile büyük talihsizlikler yaşayan safkan bu sefer nasıl koşacagı yine merakla bekleniyor.

Chadds Ford Stable‘in sahibi oldugu ve antrenörlügünü Michael R. Matz ‘ın yaptıgı Union Rags, 7 kez start alıp (4 – 1 – 1) yarış totosu ve 1.198.800 dolar kazança sahiptir. Union Rags, 2400 metreli Belmont Stakes koşusunda , I’ll Have Another’in triple crown yapması acaba engeleyebilecek mi ?

Beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Union Rags , jokeyi John Velazquez ile ilk defa start alacaktır. Union Rags , Champagne Stakes (G1), Saratoga Special Stakes (G2) ve Fountain of Youth Stakes (G2) koşularının galibidir.

Aykut KANDEMİR
Union Rags, Belmont

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?