Black Caviar için ilk talihli Exceed And Excel

Black Caviar için ilk talihli Exceed And Excel

Avustralya yetiştirmesi 25 te 25 yapmış yenilgisiz şampiyon kısrak Black Caviar için damızlık hayatında ilk çekileceği aygır Exceed And Excel olarak kesinleşti.

2013 Nisan ayı ortalarında ani bir kararla emekli olduğu açıklanan Black Caviar için uzunca bir süre aygır seçimi için çeşitli dedikodular çıkmıştı. Herkes Frankel ve Fastnet Rock arasında bir uzlaşma sağlasa da beklenilen olmadı. Son günlerde dedikodular Darley aygırı Exceed And Excel işaret ederken acaba yine bir son dakika manevrası olur mu diyede bekleniliyordu. Fakat bu sefer kısrağın ekibi kararlarından dönmedi ve Darley aygırı Exceed And Excel ‘de karar kıldılar.

Black Caviar (Bel Esprit – Helsinge / Desert Sun) pedigrisine sahip olup , toplamda 25 Start (25-0-0) yarış totosuna sahiptir. Yaklaşık 8 milyon dolar kazançı ile hem Güney Yarım Kürede, hem de Kuzey Yarım Kürede de kendini ispat eden muhteşem kısrak, 15 kez Gr1 yarış kazanmıştır.

Exceed And Excel (Danehill – Patrona / Lomond ) pedigrisine sahip olup , toplamda 12 Start (7-1-0) yarış totosuna sahiptir. Kazançı A$1,282,275 olan safkanın 3 yaşında 1200 ve 1400 metrelerde toplam 2 adet Gr1 galibiyeti mevcuttur. Harada aygır olarak Avustralyada son 3 yıldır adım adım zirveye tırmanan Exceed And Excel, 6 farklı yavrusu Gr1 koşu galibidir. Aşım bedeli ise A$88.000 olan aygırın Avustralyada popüler olan Fastnet Rock ‘un tahtını zorladığını söyleyebiliriz.

Black Caviar
Black Caviar
Exceed And Excel
Exceed And Excel

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?