Blaze To Win – Gazi Koşusu 2014

Blaze To Win – Gazi Koşusu 2014

2014 Gazi Koşusu – Blaze To Win

29 Haziran 2014 Pazar günü TJK tarafından Ulu önderimiz M.Kemal ATATÜRK adına 88. kez düzenlenen Gazi Koşusu (Gr1 – Turkish Derby) ülkemizin en önemli yarışında Levent N. Gelgin ekürisinin sahibi olduğu, Blaze To Win isimli safkan kazandı. Jokey Halis Karataş ile start alan safkan 2400 metre çim pistte 2.35.04’luk derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda 1.80 ganyanı ile favori sıralamasında birinci sıradaydı. Jokey Halis Karataş ise bu önemli derbiyi kariyerinde 6. kez kazanmış oldu.

Zaferin önemli mimarlarından Halis Karataş : “Yarış çok ağır tempoda gitmesi bizim için olumsuzdu ama atımızın kalitesi ile açığı kapattık. Bu galibiyeti yakın zaman önce kaybettiğim sevgili eşime armağan ediyorum.” dedi.

Koşunun toplam ikramiyesi yeştiricilik hariç bonuslarla 2.197.000 TL ve birincilik ikramiyesi ise 1.350.000 TL idi. Gazi Koşusunu TAY Tv, TJK Tv ve Kanal D gibi tam 3 kanal canlı yayınladı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Gazi Koşusunda (Gr1 / TR) 3 yaşlı 20 safkan ingiliz atı katıldı. Bu önemli koşuda 2.70 oranıyla SUZİ GOLD ( Banknote – Golden Leaf / West By West ) ikinci, 8.50 oranıyla ENYALIOS ( Win River Win – Gagkoş / Bijou D’inde ) üçüncü ve 67.75 ganyanlı WARRIOR PRINCESS ( Sri Pekan – Woodmans Girl / Woodman ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1 Boy-1 Boy-Boyun şeklinde oluştu. Koşuda ilk 3 ‘e giren safkanların Win River Win yavruları olması dikat çekiciydi.

Blaze To Win ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 7 Start (5-1-1-0) yarış totosuna ve 2.092.300 TL kazança yükseldi. Blaze To Win bu yarışla beraber Çaldıran Koşusu (Gr1) sonrası ikinci kez Gr1 yarış kazandı. Baba Win River Win özellikle geçen sene başarılı 2 yaşlılar ile göz kamaştırıyordu. Win River Win’den dolayı taylarının yaş almasıyla başarılarına devam etmesi beklenilen bir süreçti. Ülkemizi Dubai yarışlarında da başarı ile temsil eden Win River Win aygır üreten önemli bir anne neslinden gelmektedir. Win River Win hakkındaki detaylı aygır analiz yazım için tıklayabilirsiniz. Sri Pekan ise zaten kısrak babası olarak Avrupa’da bile zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Son olarak ise anne Lovely Blaze ile Çaldıran (Gr1) galibi Lovely Doyoun anne kardeştirler. Pedigrinin her tarafı Gelgin ekürisi imzalı safkanın başarılarının devamın dileriz.

Son olarakta kazanan safkanın ilgililerini, jokeyini ve kısacası tüm ekibini tebrik ederiz.

Blaze To Win – Gazi Koşusu 2014 (Gr1) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Blaze To Win - Gazi Koşusu 2014

Blaze To Win - Gazi Koşusu 2014

Yorumlar (1 Yorum)

  • blaze to win aslanım benim ilk kazandığı yarıştan sonra biliyordum bir şampiyon olacağını bu sene çıkan hakeem enyalios gibi taylar da ses getirecekler bu taylar enternasyonal yarışlarda bizi temsil edebilirler inşaallah koşarlar o yarışlarda çakal carlosun neden hala piyasaya çıkmadığını anlayamadım divine heart sakatlandıktan sonra form tutamadı fly by me de çakal gibi talip han yarış tarihine girebilirdi ama sakatlandı white ram de yok inşaallah bir şampiyonumuz olur ondan yoksunuz çünkü

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?