Blaze To Win rövanşı vermedi

Blaze To Win rövanşı vermedi

31 Ağustos 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Büyük Taarruz Koşusu ‘nu (Gr2) Levent N. Gelgin ekürisinin sahibi olduğu, Blaze To Win isimli safkan kazandı. Jokey Halis Karataş ile start alan safkan 2400 metre çim pistte 2.36.24’lük derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda ise bir önceki yarışı olan Mimar Sinan Koşusu gibi 1.05 ganyanı ile favori sıralamasında birinci sıradaydı. Yavaş tempoda başlayan koşunun son metreleri ise oldukça çekişmeli geçti ve birinci ile üçüncü arasında fark yaklaşık 1 boyu geçmiyordu.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Büyük Taarruz Koşusunda (Gr2) 3 yaşlı 7 safkan ingiliz atı katıldı. 170.000 TL toplam ödüllü bu önemli koşuya uzun süre tempo veren GALİPHAN ( Halling – Valleria / Sadler’s Wells ) ikinci , Selim Kaya sonlarda güçlü gelen ENYALIOS ( Win River Win – Gagkoş / Bijou D’inde) üçüncü, PRINCE OF KRAKOW ( Flower Alley – Silistic / Silic ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1/2 Boy-Baş-4 Boy şeklinde oluştu.

Blaze To Win ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 9 Start (7-1-1-0) yarış totosuna ve 2.388.300 TL kazança yükseldi. Blaze To Win kazandığı sınıf yarışlar arasında Gazi derbisi (Gr1) , Çaldıran Koşusu (Gr1) , Büyük Taarruz Koşusu (Gr2), Sait Akson (Gr3) , Mimar Sinan Koşusu (Gr3) bulunmaktadır. Baba Win River Win özellikle geçen sene başarılı 2 yaşlılar ile göz kamaştırıyordu. Win River Win’den dolayı taylarının yaş almasıyla başarılarına devam etmesi beklenilen bir süreçti. Ülkemizi Dubai yarışlarında da başarı ile temsil eden Win River Win aygır üreten önemli bir anne neslinden gelmektedir. Win River Win hakkındaki detaylı aygır analiz yazım için tıklayabilirsiniz. Sri Pekan ise zaten kısrak babası olarak Avrupa’da bile zaman zaman karşımıza başarı ile çıkmaktadır. Son olarak ise anne Lovely Blaze ile Çaldıran (Gr1) galibi Lovely Doyoun anne kardeştirler. Pedigrinin her tarafı Gelgin ekürisi imzalıdır.

Blaze To Win – Büyük Taarruz Koşusu 2014 (Gr2) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Blaze To Win - Büyük Taarruz Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?