Blaze To Win – Sait Akson Koşusu 2014

Blaze To Win – Sait Akson Koşusu 2014

TJK tarafından 8 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen ve 2014 Gazi koşusu öncesi en ciddi sınav olan Sait Akson Koşusu ‘nu (Gr3), Levent N. Gelgin ekürisinden Blaze To Win (d.e. Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) isimli safkanı kazandı. Jokey Halis Karataş ile start alan safkan, koşu sonrası 1.35 ganyan oranı ile favori durumunda bulunuyordu. Blaze To Win bu yarışı 5 boy farkla kazanır iken rahat görüntüsüyle 2014 yılı Gazi Koşusu için resmen birinci favoriyim dedirtti. Muhtemelen bir aksilik olmadığı takdirde Halis Karataş ile Blaze To Win sıradaki durağı 88. Gazi Koşusu olacaktır.

2200 metre çim pistteki yarış sonrası 2.21.36 ile kazanan Blaze To Win , koşunun birinci şanslı ismi idi. Yavaş tempoyla başlayan yarışta birincilik ikramiyesi 126.000 TL idi. Koşuda 7.50 oranıyla GREY CORAL ( Luxor – Figo Star / Sun Music) ikinci, 3.50 oranıyla YAVUZSEL ( Oratorio – Helderberg / Diesis) üçüncü ve 3.30 ganyanlı KARABEKMEZ ( Bekmezbey – Best Class / Halling ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 5 Boy-Boyun-1 Boy şeklinde oluştu.

Blaze To Win ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 6 Start (4-1-1-0) yarış totosuna ve 477.500 TL kazança yükseldi. Blaze To Win bu yarışla beraber Çaldıran Koşusu (Gr1) sonrası ikinci kez sınıf yarış kazandı. Baba Win River Win özellikle geçen sene başarılı 2 yaşlılar ile göz kamaştırıyordu. Win River Win’den dolayı taylarının yaş almasıyla başarılarına devam etmesi beklenilen bir süreçti. Ülkemizi Dubai yarışlarında da başarı ile temsil eden Win River Win aygır üreten önemli bir anne neslinden gelmektedir. Win River Win hakkındaki detaylı aygır analiz yazım için tıklayabilirsiniz. Sri Pekan ise zaten kısrak babası olarak Avrupa’da bile zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Son olarak ise anne Lovely Blaze ile Çaldıran (Gr1) galibi Lovely Doyoun anne kardeştirler. Pedigrinin her tarafı Gelgin ekürisi imzalı safkanın başarılarının devamın dileriz.

Blaze To Win – Sait Akson Koşusu 2014 (Gr3) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Blaze To Win - Sait Akson Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?