Blaze To Win seriye devam

Blaze To Win seriye devam

11 Temmuz 2014 Pazartesi günü TJK tarafından düzenlenen Mimar Sinan Koşusu ‘nu (Gr3 ) Levent N. Gelgin ekürisinin sahibi olduğu, Blaze To Win isimli safkan kazandı. Jokey Halis Karataş ile start alan safkan 2200 metre çim pistte 2.19.49’luk derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda 1.05 ganyanı ile favori sıralamasında birinci sıradaydı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Mimar Sinan Koşusunda (Gr3) 3 yaşlı 4 safkan ingiliz atı katıldı. Bu önemli koşuda YAVUZSEL ( Oratorio – Helderberg / Diesis ) ikinci o, YENİ KARTAL ( Perfect Storm-Emilia / Storm II ) üçüncü ve GREY CORAL ( Luxor – Figo Star / Sun Music) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 2 Boy-Yarım Boy-1,5 Boy şeklinde oluştu.

Blaze To Win ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 8 Start (6-1-1-0) yarış totosuna ve 2.218.300 TL kazança yükseldi. Blaze To Win kazandığı sınıf yarışlar arasında Gazi derbisi (Gr1) , Çaldıran Koşusu (Gr1) , Sait Akson (Gr3) , Mimar Sinan Koşusu (Gr3) bulunmaktadır. Baba Win River Win özellikle geçen sene başarılı 2 yaşlılar ile göz kamaştırıyordu. Win River Win’den dolayı taylarının yaş almasıyla başarılarına devam etmesi beklenilen bir süreçti. Ülkemizi Dubai yarışlarında da başarı ile temsil eden Win River Win aygır üreten önemli bir anne neslinden gelmektedir. Win River Win hakkındaki detaylı aygır analiz yazım için tıklayabilirsiniz. Sri Pekan ise zaten kısrak babası olarak Avrupa’da bile zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Son olarak ise anne Lovely Blaze ile Çaldıran (Gr1) galibi Lovely Doyoun anne kardeştirler. Pedigrinin her tarafı Gelgin ekürisi imzalıdır.

Blaze To Win – Mimar Sinan Koşusu 2014 (Gr3) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Blaze To Win - Mimar Sinan Koşusu 2014

Yorumlar (1 Yorum)

  • endamını yerim senin aslanım benim

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?