Bodemeister – Arkansas Derby 2012

Bodemeister – Arkansas Derby 2012

2012 Kentucky Derby koşusu öncesi artık son önemli yarış olan $1.000,000 ödüllü Arkansas Derby (G1) koşusunda, kazanan Zayat Stables harasının sahibi oldugu Bodemeister isimli safkan oldu. Oaklawn Park hipodromunda 1800 metre sentetik kum pistte yapılan yarışta 2-1 oranla favori olan Bodemeister beyaz bayrak ayna yaparken , bir diger favori 5-2 oranlı Secret Circle ise ancak ikinci olabildi. Bu iki safkanında antrenörlügünü ünlü Bob Baffert yapmakta olup koşu sonrası duble keyif yapmıştır diyebiliriz.

Bodemeister bu koşuyu çıktıgı gibi kazanırken 1800 metrede derecesi 1.48.71 oldu. Özellikle son metrelerde arka tarafla farkı iyice açıp 9,5 boya kadar çıkartınca derby için izleyenleri son kez uyarır gibiydi.

Bodemeister ( Empire Maker – Untouched Talent / Storm Cat ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 4 Starts: (2 – 2 – 2) yarış totosuna ulaştı. Toplam kazançı ise 704,800 dolar oldu. Yine San Felipe Stakes (G2) koşusu ikincisidir. Ayrıca Bodemeister Eylül 2010 Yearling satışlarında 260.000 dolara işlem görmüştür. Bodemeister’in birinci ve ikinci anneleri açık koşular galibi sınıf isimler olup kısrak baba sıralamasıda Storm Cat / AP. Indy / Roberto şeklindedir.

Bodemeister ‘ın bu koşudaki antrenörlügünü Bob Baffert, jokeyligini ise Mike E. Smith yapmaktadır.

Böylece Kentucky Derby koşusu öncesi tüm hazırlık koşularını (Fountain of Youth -Gotham Stakes- Florida Derby-Louisiana Derby -Wood Memorial-Santa Anita Derby-Blue Grass Stakes ve Arkansas Derby) gibi tüm yarışları siz degerli kullanıcılarımız için özetlemiş bulunuyoruz. Bunda sonra Derby için sadece 20 gün kaldı ve artık sözün bittigi noktadayız. Hak eden bu müthiş derbiyi kazansın dilegiyle…

Aykut KANDEMİR

2012 Arkansas Derby - Bodemeister
2012 Arkansas Derby - Bodemeister

2012 Arkansas Derby – Bodemeister

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?