Bodemeister aygır analiz

Bodemeister aygır analiz

Bodemeister aygır analiz ;

28 Nisan 2009 doğumlu Bodemeister’ın babası, ünlü Empire Maker, annesi ise Grup koşu galibi olup, Grup 1 plasesi bulunan Storm Cat kızı Untouched Talent’tır.

2 yaşlılığında hiç start almayan ve kariyerine 3 yaşlılığının’da başlayan Bodemeister, 6 koşuluk yarış hayatında Gr1 Arkansas Derby’de 9.5 boy farkla galibiyete kazanmış ve Triple Crown’ın ilk iki ayağını oluşturan Gr1 Kentucky Derby ve Gr1 Preakness Stakes’ten ise ikinci olmuştur.

2013 yılında ünlü WinStar Harası’nda aşımlara başlayan Bodemeister, 2014 yılında doğan ilk jenerasyon yavruları arasında 2017 yılı Gr1 Kentucky Derby galibi olan Always Dreaming’i vermiştir. Bodemeister, aynı yıl Gr2 ve Gr3 koşu galipleri olup, daha sonra iki G1 koşudan üçüncülükle ayrılan American Anthem ile Stakes koşu galipleri O Dionysus ve Kenda gibi isimlerle birlikte 2017 yılını Kuzey Amerika’da Second-Crop (ikinci jenerasyon tayları start alan) aygırlar arasında zirvede tamamlamıştır.

2018 yılında Bodemeister temsilcilerinden Yuvetsi ve Once On Whiskey, Grup koşu galibiyetlerine ulaşırken 2019 yılında ise yavrularından Bodexpress, 1 Milyon Dolar ikramiyeli Gr1 Florida Derby’den ikincilikle ayrılmıştır.

2018-2019 yılı Güney Yarım Küre aşım sezonu için Arjantin’de de mekik aygır olarak görev yapan Bodemeister’ın dünya genelinde Ekim ayının ortasına kadar geçen sürede 1’i Gr1, 3’ü ise Grup koşu birincisi olmak üzere 12 black-type koşu galibi yavrusu bulunmaktadır.

Aygırımızın uygun kan hatları ve detaylı analizi aşağıdaki youtube kanalımda detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Şimdiden iyi seyirler


Bodemeister

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?