Bodyguard Hero – Ergin Talay Koşusu 2018

Bodyguard Hero – Ergin Talay Koşusu 2018

TJK tarafından 11 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Ergin Talay Koşusu ‘nu (Kv8/L) Fedai Kahraman ekürisinden Bodyguard Hero ( Lonhro – Your Flame In Me / Boundary ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile çıktığı gibi her yerde rakiplerine hakim olarak kazandı. Bodyguard Hero ölçüm değeri 3.3 olan normal çim pistte 1400 metrede 1.21.92 ’luk iyi bir derece yaparak zafere ulaştı. Geçen sene bu koşunun galibi olan Pershing ardından Erkek Tay Deneme , Sait Akson , Başbakanlık kazanmış ve Gazi derbisi ikinciliği yapmıştır. Bodyguard Hero foal olduğundan dolayı Gazi koşusu koşamaz fakat Erkek Tay Deneme’ye girebilir.

3 yaşlı 7 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, düzlükte lider olan HAS ( Country Reel – Olive Lady / Always A Classic) ikinci, TALİPCAN ( Sir Prancelot – Anyuta / Singspiel ) üçüncü, kır safkan THE GRAY ( Three Valleys – Amarilou / Slicky ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 80.000 TL olan koşunun farkları 3 Boy – 4 Boy – 3 Boy şeklinde gerçekleşti.

1.30 ganyan oranıyla favori pozisyonunda olup kazanan Bodyguard Hero, 4’üncü startında 3’üncü birinciliğine ulaşır iken kazanç hanesi ise toplam 138.750 TL oldu. Bodyguard Hero bu koşu ile ikinci sınıf yarışını kazanmış oldu. Safkan ayrıca Avşa Adası (Kv8) koşusu galibidir. Safkanın bir sonraki hedefinin Erkek Tay Deneme koşusu olması bekleniliyor. Bodyguard Hero , 2014 yılı Keeneland November Breeding Stock Sale satışlarından annesinin karnında 38.000 dolara alınmıştır.

Bodyguard Hero ‘nın babası ülkemizdeki nadir bulunan ünlü Lonhro temsilcisi olup 35 yarışlık kariyerinde 26 galibiyet sığdırmış çok iyi bir orta mesafe çim atıdır. Avustralya ‘da yılın atı ve yılın miler ödülünü almış yarış yaşamında 11 Gr1 yarış galibi bir isimdir. 2000 metrede yarış kazanmış olmasına rağmen asıl mesafesi 1600 metredir. Aygırlık hayatında da yarış hayatı gibi efsane olmuş olup PIERRO başta olmak üzere 10 Gr1 yavru vermiştir.

Bodyguard Hero – Ergin Talay Koşusu 2018

Bodyguard Hero - Ergin Talay Koşusu
Bodyguard Hero pedigri

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?