Bold Silvano Güney Afrika Yolcusu

Bold Silvano Güney Afrika Yolcusu

Bold Silvano dogup büyüdügü Güney Afrikada ki Dr Ashley ve Mrs Rose Parker sahibi oldukları Ascot Stud harasında aygırlıga ayrıldı.

01 Eylül 2006 Güney Afrika dogumlu Bold Silvano [Silvano (GER) — Bold Saffron (SAF) / Al Mufti (USA)] pedigrisine sahiptir. Yarış hayatında 17 kez start almış ve 7 kez kazanırken 5 kezde plase yapmış, ortalama 500.000 $ civarı kazanç elde etmiştir.

En büyük başarısı Güney Afrikada kazandıgı Durban July (G1-2200 metre) koşusudur. Ayrıca yine Güney Afrikada Betting World 1900 (G2,1900 metre) ve Dubaide Al Maktoum Challenge R2 (G3,1900metre) koşuları galibidir. Özellikle 2012 yılında Dubaide kendinden beklenen başarıyı saglayamayıp hayal kırıklıgı yaratmıştı.Safkan son yarışında Dubai Sheema Classic koşusunda 10 at içinde net sonuncu olarak yarış yaşamını noktaladı.

Koşu hayatında Sh Mohd bin Khalifa Al Maktoum ve Mrs Thompson adına start alan safkanın ünlü antrenörü Mike de Kock kendi web sitesinden yaptıgı açıklamaya göre; ” O bu sene Dubai start aldıgı koşularda bize eskisi gibi mutlu olmadıgını gösterdi. Bizde onun iyi bir aygır olmasını umdugumuzdan onun haraya çekilmesini uygun bulduk” dedi.

Bold Silvano Durban July

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?