Bu çocuk çok YARAMAZ

Bu çocuk çok YARAMAZ

TJK tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Vural Çakım Koşusu ‘nu (Kv8/L) , Erhan Alveroğlu ekürisinden Yaramaz Çocuk (Perfect Storm-Angel Eyes / Always A Classic ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. Kazanan için 1500 metre sentetik pistte 1.31.15 ‘lik bir derece gerçekleşti.

2013 Erkek Tay Deneme öncesi adım adım forma giren, 2.25 ganyan oranıyla kazanan Yaramaz Çocuk olur iken hepsi kumda olmak üzere 6’ıncı startında 5’inci birinciliğine ulaştı. Ayrıca kazanç hanesi ise toplam 178.000 TL oldu. Safkanın pedigrisine baktığımızda babası Perfect Storm erken gelişimli ve kısa mesafelerde etkili tayları ile tanınıyor. Anne Angel Eyes hiç koşmadan haraya alınmış bir isimdir. Yaramaz Çocuk’un pedigrisine baktıgımızda VICEREGAL ve VICE REGENT öz kardeş akrabalığının olumlu etkisini bir kez daha görmekteyiz. Daha önce 3/4 kardeşlerin akrabalığı ve bu tip öz kardeş akrabalıklarının faydasını olduğunu defalarca belirtmiştik. Safkan ilk sınıf yarışını kazanırken, ilk çim ve uzun mesafe yarışları içinde şimdiden yarışseverler tarafından merak edilmeye başlandı.

Tekrar yarışa dönersek 3 yaşlı İngiliz atlarının birincilik mücadelesinde Nearly Green ( Green Gönen – Nofret / Mujtahid ) ikinci, Hop Hop ( Last Commander – Fast Spartan / Maria’s Moon ) üçüncü, Ağa Sünnetçi ( Always A Classic -Balıkçıl / Never So Bond ) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları 3 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Yaramaz Çocuk – Vural Çakım Koşusu 2013
Yaramaz Çocuk - Vural Çakım Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?