Burhan Karamehmet Koşusu – Murathanbey

Burhan Karamehmet Koşusu – Murathanbey

TJK tarafından İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 27 Mayıs 2012 Pazar günü düzenlenen Burhan Karamehmet Koşusu‘nu, Şenay Sünnetçi‘nin Murathanbey (a.e. Divine Light – Sopran / Civan) isimli safkanı jokey Murat Gündüzeli ile 1.32.22’lik derece yaparak kazandı. Koşu sonunda favori sıralamasında altıncı isim olan safkan 5.80 ganyanı ile tatlı bir süpriz yaptı.

Sentetik kum pistteki 1500 metre mesafeli koşuya (G3) üç yaşlı 10 safkan İngiliz atı katıldı. Koşunun ikincisi Cash Point olurken, Sokollu ise üçüncü oldu. Koşunun farkları ise 3,5 boy – 2,5 boy – 1/2 boy şeklinde gerçekleşti. İlk ikiye giren safkanların Divine Light yavruları olması dikkat çekiciydi.

Daha önce Ankara, Bursa ve İzmir pistlerinde koşan safkan, bugün ilk kez çıktığı İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki sentetik kum pistten de galip ayrılarak üst üste dördüncü birinciliğini kazandı. Toplam 11’inci koşunu koşan safkan sergilediği performansıyla da birincilik sayısını 5’e çıkarmış oldu. Safkan aynı zamanda ilk snıf yarışınıda böylece kazandı.

2012 Burhan Karamehmet Koşusu – Murathanbey
Burhan Karamehmet Koşusu - Murathanbey

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?