Buzzword 2012 yılında Italya’da aygırlıga başlıyor

Buzzword 2012 yılında Italya’da aygırlıga başlıyor

Godolphin ekürisinin sahibi oldugu Darley yetiştirmesi Buzzword, 2012 yılı itibariyle İtalya’da Besnate harasında aygırlıga başlıyor.

Buzzword ( Pivotal-Bustling / Danehill ) pedigrisine sahip olup 5 Nisan 2007 dogumludur. Buzzword en ciddi başarısı Almanya Derbisi (Group 1) birinciligidir. Ayrıca Buzzword 2010 yılında İstanbul Veliefendi Hipodromunada gelip, Enternasyonel Bogaziçi Kosusunda (Group 2), Indıan Days ve Sri Putra arkasında üçünçü olmuştur.

Buzzword 15 kez start alıp 3 birincilik, 3 ikincilik ve 3 kezde üçünçülük elde etmiş olup kazancı £476,173

2011 yılında dört yaşında sadece bir kez start alan babadan Pivotal anneden Danehill kanı taşıyan Buzzword ülkemiz için iyi bir aygır adayı idi.Buzzword aynı zamanda ARC galibi Saumarez ile aynı anne hattından gelmektedir. Şahsen ülkemizde her ne kadar Pivotal oglu Kaneko başarılı bir aygır olsada iyi bir alternatif aygır adayı olabilirdi diye düşünüyorum.

Buzzword yarış yaşamı
DEUTSCHES DERBY (GROUP 1) (Hamburg – Almanya ) birincilik. Favori Zazou’yu geçmiştir.
PRIX LA ROCHETTE (GROUP 3) ( Longchamp – Fransa ) birincilik. Siyouni isimli favoriyi geçmiştir.
RICHMOND STAKES (GROUP 2) (Goodwood ) ikincilik. Dick Turpin’e geçilmiştir.
SOLARIO STAKES (GROUP 3) ( Sandown – İngiltere ) ikincilik. Shakespearean geçilmiştir.
GRAND CRITERIUM (GROUP 1) ( Longchamp – Fransa ) üçünçülük. Siyouni ve Pounced geçilirken, Lope De Vega , Dick Turpin ve Beethoven gibi önemli isimleri geçmiştir.
KING EDWARD VII STAKES (GROUP 2) (Ascot – İngiltere ) üçünçülük. Monterosso ve Arctic Cosmos geçilmiş, At First Sight, Bullet Train ve Green Moon gibi iyi safkanları geçmiştir
INTERNATIONAL BOSPHORUS CUP (GROUP 2) (Veliefendi-İstanbul) üçünçülük. Indıan Days ve Sri Putra’ya geçilmiş, Halicarnassus’u geçmiştir.

Aykut KANDEMİR

Buzzword
buzzword

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?