California Chrome kazanarak başladı

California Chrome kazanarak başladı

Amerika’nın şampiyon ingiliz atı California Chrome , Santa Anita Park hipodromunda San Pasqual Stakes (Gr2) koşusunu jokey Victor Espinoza ile kazandı. Safkanın antrenörlügünü Art Sherman yapar iken koşu sonunda favoriliğinin hakkını veren California Chrome için 3-5 oran bulunuyordu. 1700 metre kum pistte müddet 1.43.39 olarak gerçekleşti. 2016 yılına yaklaşık 9 ay sonrası ilk startına çıkan safkan, sezona kazanarak başladı. Safkanın geçen sene ikinci olup yarım bıraktığı Dubai World Cup (Gr1) yarışına hazırlandığını da belirtelim.

18 Şubat 2011 doğumlu California Chrome ( Lucky Pulpit – Love the Chase / Not For Love ) pedigrisine sahip olup, 19 Start : 10 – 3 – 1 yarış totosuna ve $6,442,650 dolar kazança ulaşmıştır. Bu galibiyeti dışında safkanın Kentucky Derby (Gr1), Preakness Stakes (Gr1), Santa Anita Derby (Gr1) , Hollywood Derby (Gr1) , San Felipe Stakes (Gr2) koşularında da zaferleri bulunuyor. Ayrıca 2015 yılı Dubai World Cup (Gr1) koşusu ikincisidir. 2014 yılı Eclipse Award töreninde, Yılın atı (Horse of the Year) ve Yılın şampiyon 3 yaşlı erkek atı (Champion 3 Year Old Colt) seçilmiştir.

200.000 dolar toplam ödüllü koşuya dönersek 7 dört ve yukarı yaşlı ingiliz atı bu yarışta mücadele etti. Yarıştan Imperative ( Bernardini – Call Her / Caller I.D.) ikinci , kısrak babası TJK aygırlarından Unaccounted For olan Hoppertunity ( Any Given Saturday — Refugee / Unaccounted For ) üçüncü ve Hard Aces ( Hard Spun – All in With Aces / Quiet American ) ise dördüncü oldular.

California Chrome – San Pasqual Stakes 2016 (Gr2) (Race Replay)

California Chrome - San Pasqual Stakes 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?