Call To Victory – Sait Akson Koşusu 2020

Call To Victory – Sait Akson Koşusu 2020

TJK tarafından 2 Ağustos 2020 tarihinde düzenlenen ve 2020 Gazi koşusu öncesi en ciddi sınav olan Sait Akson Koşusu ‘nu (Gr2), Ayşegül Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Call To Victory ( Victory Gallop – Serap Gelin / Mountain Cat ), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. Koşu sonrası safkan 1.55 ganyan oranı ile birinci favori durumunda bulunuyordu.

Safkanın muhtemelen bir aksilik olmadığı takdirde sıradaki durağı 30 Ağustos ‘da koşulacak 94. Gazi Koşusu olacaktır. 11 kez start alıp son 10 koşudur geçilmeyen safkanın Gazi’ye büyük favori girmesi bekleniliyor.

2200 metre 3.3 ölçümlü normal çim pistteki yarış sonrası kazanan için dereceler 2.16.13 ‘ü gösteriyordu. Yarışta birincilik ikramiyesi 260.000 TL olup tabelanın ilk üç basamağının Erkek Tay Deneme’deki gibi oluştuğu koşuda ikincilik Halis Karataş ile Vernazza ’nın ( Authorized – Dentelle / Mr Sidney ) olurken, Gökhan Kocakaya ile Full Throttle ( Mendip – Cure Notice / Sri Pekan ) da üçüncülükte yer aldı. Yarışa uzun süre tempo veren Çakalınoğlu ( Çakal Carlos – Double Trouble / Win River Win ) jokeyi Özcan Yıldırım’la dördüncülüğe yerleşirken, Gökhan Gökçe idaresindeki Last Impact ( Smart Robin – Magnifica Presenza / Mountain Cat ) de beşincilikte kendine yer buldu. oldular. Koşuda farklar 3 Boy – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde oluştu.

Call To Victory ( Victory Gallop – Serap Gelin / Mountain Cat ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 11 Start (10-0-0-1) yarış totosuna ve kazançı ise 3.149.205 TL ‘ye yükseldi. Hiç ilk 4 ten düşmeyen safkan çimde son on koşusunu kazandı. Sınıf yarış olarak Çaldıran (Gr1) , Erkek Tay Deneme (Gr1), Karayel (Gr1), Sait Akson Koşusu(Gr2), TYAYSD (Gr2), Demokrasi ve Milli Birlik Günü (Gr2), Sadun Atığ (Gr3), Trakya (Gr3) Koşularının ardından sekizinci Grup koşu zaferini hanesine yazdırmayı başardı.

Call To Victory – Sait Akson Koşusu 2020 (Gr2-Video)

Call To Victory - Sait Akson Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?