Camelot – Mooresbridge Stakes 2013

 Camelot – Mooresbridge Stakes 2013

2013 yılı Mooresbridge Stakes (Gr3) koşusunu Camelot son metrelerdeki rahat sprinti ile kazandı. Jokey J P O’Brien ile start alan ve yavaş tempoda koşulan yarışta, 2000 metre çim pistte Curragh‘ta 2.16.27 ‘lik derece gerçekleştirdi. Koşunun ağır favorisi Camelot için yarış sonunda 3-1 oranı bulunuyordu.

Camelot geçtiğimiz 2012 yılında 2000 Guineas (İngiltere Erkek Tay Deneme-Gr1), Epsom Derby (İngiltere Derbisi-Gr1) ve Irish Derby (İrlanda Derbisi-Gr1) koşuları galibidir. Aynı sene St Leger Stakes’i (Ülkemizdeki Ankara koşusu karşılığı) az farkla kaybedip Triple Crown ‘u (Üçlü Taç Ünvan) kaçıran ve daha sonra ARC koşusunda başarısız olarak sezonu kapatmıştı. Camelot uzun bir aranın ardından 2013 yılının ilk startını almış oldu. Geçtiğimiz yıl sezon sonunda kolik ameliyatından başarı ile çıkan safkanın geri dönüşü adeta yarışseverleri sevindirdi.

Coolmore Stud ekürisinden CAMELOT (Montjeu – Tarfah / Kingmambo) pedigrisine sahip olup, bugünkü koşusu ile yarış totosuna 8 Start (6-1-0) ve €2,218,780 kazança ulaştı. Mooresbridge Stakes yarışından MACBETH (Acclamation – Filandre / Cadeaux Genereux ) ikinci ve koşunun ikinci iddalı ismi PARISH HALL (Teofilo – Halla Siamsa / Montjeu ) üçüncü oldular.

Camelot – Mooresbridge Stakes 2013 (Gr3 + Video)

camelot horse

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?