Cankardeşler burunla 7 de 7

Cankardeşler burunla 7 de 7

TJK tarafından 26 Şubat 2017 tarihinde İzmir Şirinyer hipodromunda düzenlenen Şirinyer Koşusu‘nu (Gr2) , Muzaffer Can ekürisinden Cankardeşler (a.e. Yalaz – Bedel.2 / Tunca ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. Cankardeşler , İzmir pistinde start almış olduğu tamamı kumda olmak üzere 7 koşuyu da kazanmayı başardı. Yarışı burun farkı ile kazananan Cankardeşler oldu ama sosyal medya başta olmak üzere pek çok çevre Egebeyi ‘nin yarışı kazandığını zannetti.

1.05 ganyan ile yarışın ağır favorisi olan şampiyon arap atı Cankardeşler için 1900 metre kum pistte 2.14.32’lik bir derece elde etti.

Dört ve yukarı yaşlı 8 safkan Arap atlarının start aldığı koşuda EGEBEYİ ( Kafkaslı – İldem / Beyefendi ) ikinci , KURTÇABEY ( Araslı – Sevinçkan / Özgün ) üçüncü ve ŞAHPAZLI ( Yaşarcık – Hanedan / Halid ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 165.000 TL olan koşunun farkları Burun – 1,5 Boy – 4,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Cankardeşler bu zaferle kariyerinin 40. startında toplamda ise 31. birinciliğini elde eder iken kazanç hanesi ise toplam 7.084.700 TL oldu. 6 farklı hipodromda koşup 5 (İstanbul-Bursa-Adana-İzmir-Ankara) tanesinde kazanan (Sadece Kocaeli’nde kazanamadı) safkanın sınıf galibiyetleri arasında 7 Gr1 , 3 Gr2, 12 Gr3, 6 A3 yarış bulunmaktadır. Cankardeşler babası Yalaz ‘ın, Uçanoğlu’ndan sonra ikinci Gr1 kazanan yavrusudur. Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Cankardeşler ‘in annesi Bedel 2 ise bir Tunca kızı olup Bilgecan çok yetenekli bir kısrak vermiştir.

Cankardeşler – Şirinyer Koşusu 2017 (Gr2)

Cankardeşler
Cankardeşler - Şirinyer Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?