Cankardeşler hayatının en rahat galibiyeti

Cankardeşler hayatının en rahat galibiyeti

TJK tarafından 16 Ağustos 2015 tarihi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Nedim Ökmen Koşusu ‘nu (Gr3) , Muzaffer Can ekürisinden Cankardeşler (a.e. Yalaz – Bedel.2 / Tunca ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı.

Kazanan için 1500 metre sentetik kum pistte 1.40.77’luk bir derece söz konusuydu. Hayatının belkide en rahat koşusunu adeta bir sabah idmanı şeklinde gerçekleşen koşuda 1.05 ganyan ile ağır favori olan Cankardeşler, jokey Selim Kaya’nın bindiği son 8 yarışında da geçilmedi.

Dört ve yukarı yaşlı 6 safkan Arap atlarının start aldığı koşuda ATİKTAY ( Atikbey- Nevin Ana / Sancaklı ) ikinci, BAYDARŞAH ( Baydar – Hüyam / Gizbatur ) üçüncü ve BULUT REİS ( Bilgin – Karainci 24 / Albatur ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 126.000 TL olan koşunun farkları 4 Boy – Yarım Boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Cankardeşler bu zaferle kariyerinin 24. startında üst üste 8., toplamda ise 19. birinciliğini elde eder iken kazanç hanesi ise toplam 3.239.700 TL oldu. 6 farklı hipodromda koşup 4 (İstanbul-Bursa-Adana-İzmir) tanesinde kazanan (Sadece Ankara ve Kocaeli’nde kazanamadı) safkanın sınıf galibiyetleri arasında 4 Gr1 , 1 Gr2, 5 Gr3, 6 A3 yarış bulunmaktadır. Cankardeşler babası Yalaz ‘ın, Uçanoğlu’ndan sonra ikinci Gr1 kazanan yavrusudur . Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Cankardeşler ‘in annesi Bedel 2 ise bir Tunca kızı olup Bilgecan çok yetenekli bir kısrak vermiştir.

Cankardeşler – Nedim Ökmen Koşusu 2015 (Gr3)

Cankardeşler - Nedim Ökmen Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?